15 квітня 2014 року / 23:09
На захисті кордону
Категорія: Армія
Уже понад місяць, за сотні кілометрів від дому, несуть службу військові авіатори із Західної України. Вони охороняють кордон, здійснюють патрулювання, перевозять особовий склад та вантажі. Чергові екіпажі вдень і вночі готові за лічені хвилини підняти бойові машини в небо.
На початку березня львівські вертолітники отримали команду передислокуватися на нове місце — в декількох десятках кілометрів від державного кордону. Про свої враження від першого знайомства з новим місцем служби, військові розповідають стримано. Кажуть, летовище роками стояло пусткою і слугувало переважно для випасу худоби. Лише дивом цей стратегічний об'єкт не пішов з молотка і залишився у військовій власності.
Завдяки військовим інженерам летовище знову ожило — тут розгорнулися вежі управління польотами та станції зв'язку, запрацювали ремонтні служби, на охороні військового об'єкту з'явилися зенітні установки. І вже невдовзі сюди прибули бойові вертольоти Мі-24 та військово-транспортні Мі-8..
Не мають проблем вертолітники ні з харчами, ні з іншими побутовими речами. Тут уже доклалися місцеві громадяни. Військові навіть здивувалися такій надзвичайній підтримці.
Олег Поліщук, заступник командира групи для роботи з особовим складом: «Почали везти в частину картоплю, буряк, часник, закрутки, консервації, мед, печиво, сало, тушонки — це з продуктів харчування. На слідующий день місцеві активісти і місцева влада організували для нас і зубні пасти, і мило, і порошок пральний».
Щоб бойова техніка та гвинтокрили не стали мішенню для диверсійних груп, їх постійно охороняють чергові підрозділи. Пілоти та наземний персонал — завжди біля своїх вертольотів. У кожного з них при собі — зброя, набої та гранати. Жити ж доводиться, практично під гвинтами гелікоптерів, в спартанських умовах. Командир авіагрупи — військовий льотчик-снайпер полковник Володимир Пастухов — брав участь у десятках миротворчих місій. У відповідальності та мужності своїх підлеглих він упевнений, каже, що всі вони усвідомлюють відповідальність перед народом України.
По військовому просто у авіагрупі відбуваються і свята. Нещодавно частина відзначила ювілей. Святкували одночасно на декількох аеродромах — адже обставини розкинули товаришів по зброї по східних та південних областях. Сьогодні про повернення в пункт постійної дислокації вертолітники нічого не говорять. Кажуть, будуть на сторожі стільки, скільки потрібно.