9 квітня 2014 року / 13:08
Звітність
Категорія: Фінанси
З 1 квітня почала діяти нова форма податкового розрахунку сум доходу та податкової звітності. Тепер платник податків зможе вибрати одну з трьох запропонованих процедур звітування. Фахівці — податківці стверджують, що нововведення — це в першу чергу спрощення і більша прозорість у взаємовідносинах бізнесу з податковими органами.
Нова форма звіту 1-дф перший раз подається за перший квартал 2014 року. Як і раніше, такий звіт подається окремо за кожний квартал протягом 40 календарних днів наступних за останнім терміном звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається.
Юліана Баран, державний податковий інспектор ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області: «Нова форма 1-дф відрізняється від попередньої відсутністю реквізиту «сума податкового боргу станом на 1 січня 2011 року». Крім того, збільшено перелік ознак доходів фізичних осіб в довіднику, який є додатком до порядку заповнення та подання даного розрахунку».
Змінилися і способи подання звітності за формою 1-дф. Тепер податкові агенти зможуть вибрати одну із трьох запропонованих процедур такої звітності.
Юліана Баран, державний податковий інспектор ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області: «Перший спосіб — це засобами електронного зв'язку, в електронному вигляді з дотриманням умови реєстрації електронного підпису. Другий спосіб — це у паперовому вигляді одночасно з електронною формою, не електронному носії інформації і третій спосіб — це є подання в паперовому вигляді, якщо кількість рядків не перевищує п'яти».
Податковий розрахунок форми 1-дф подається до контролюючих органів за місцем знаходженням юридичної особи, чи її відокремлених підрозділів, або за податковою адресою фізичної особи працедавця.