7 квітня 2014 року / 22:41
Весняно-польові роботи в розпалі
Категорія: Самоврядування
Весняно-польові роботи цьогоріч розпочалися на місяць швидше, аніж торік. Наразі в окремих господарствах краю вже двічі підживили озимі: пшеницю, ячмінь та ріпак. Незабаром приступатимуть і до посівів ярих — ячменю, соняшнику, гороху та цукрового буряку. Як веснують аграрії Тлумаччини в деталях дізнавалися обласні можновладці під час робочої поїздки у цей район.
Озимі в нормі, земля підживлена. Далі — посів ярих. Ранні весняно-польові роботи на руку аграріям. Вони впевнені, цьогоріч буде добрий урожай.
Іван Андріїшин, директор департаменту АПР ОДА: «Вологості грунту достатньо — це сприяє розвитку рослин. В хорошому стані і озимі зернові. Вони пройшли нормальну вегетацію і вже в окремих господарствах проходить їх друге підживлення. Тому в нас є надія, що ми будемо цього року з хлібом».
Але якщо із зерновими культурами проблем майже немає, то з цукровим буряком трішки гірше. Ще сім-вісім років тому в Україні його вирощували на площі понад мільйон гектарів. Нині посіви цієї культури зменшено в рази. Солодкий продукт через великі затрати прикарпатським селянам став невигідним. Місцеві чиновники намагаються змінити ситуацію на краще.
Іван Андріїшин, директор департаменту АПР ОДА: «Це для нас надзвичайно важливо, щоб працював Городенківський цукровий завод. Є на сьогоднішній день народне господарство і відповідні завдання з мобілізаційного забезпечення, для того, щоб область виконала завдання по виробництву цукру, а це — 6,5 тисяч тонн, щоб забезпечила народно-господарський комплекс і цукром, і іншими продуктами харчування».
Ярослав Гринишин, начальник управління АПР Тлумацького району: «Ми кожен рік стараємося допомагати. Ми створюємо бурякопункт на території району, щоб люди могли здати буряк, а не возити його аж на цукровий завод в Городенку».
Також можновладці акцентують увагу аграріїв на тому, аби вносити більше органічних добрив у землю, краще доглядати за меліоративними каналами, а також задуматись над збільшенням кількості у їхніх господарствах великої рогатої худоби. Усе це на думку чиновників неабияк покращить ситуацію у агропромисловому комплексі Прикарпаття. Самі ж керівники господарств кажуть, що працювати намагаються якомога краще. Однак без державної підтримки нині важко обійтися.
Ігор Гордійчук, заступник директора ТзОВ «Штерн-Агро»: «Україна — це аграрна держава. Міністерство сільського господарства і весь уряд повинні «обернутися лицем» до сільського господарства, вкласти туди більше грошей і дати якісь дотації людям. І вони побачать, що через пару років це буде сама прибуткова галузь в нашій державі».
Весняно-польові роботи додають оптимізму, переконують чиновники. Кажуть, поки що все іде за планом. Відтак проблем із сільськогосподарською продукцією власного виробництва на Прикарпатті цьогоріч не передбачають.