2 квітня 2014 року / 01:00
Євромайдан в столиці України живе і не згортається
Категорія: Суспільство
Попри лютневий трагізм майданівського руху, він живе і не згортається. Сотні людей різного віку не покидають площу Незалежності у Києві, бо побоюються, що їхні зусилля можуть бути марними. Василь Іванюк попри те, що їде в Трускавець для реабілітації свого здоров'я, гордиться тим, що його 14-та сотня продовжує відстоювати ідеали революції гідності.
Коломийська чота 14-ої майданівської сотні далі на варті. Правда нинішнє життя відрізняється від буремних лютневих подій. Не штурмують і не стріляють. А коломияни знають ціну втрат. В Небесній Сотні і їхній земляк Ігор Ткачук. А скільки поранено і на лікарняних ліжках. Тож вирішили стояти на майдані до тих пір, поки не перевірять владу на вірність народу.
Олег, учасник євромайдану в Києві: «Нам потрібна влада, яку зможе контролювати народ, а не та, яка зараз сама себе обрала і нічого не робить. На даний час у нас є загроза внутрішньої окупації Росією. Ми зараз нічого не можемо зробити. Нам треба влада, яка б зуміла зупинити агресію Росії».
Живуть хлопці і дівчата в різних місцях. Хтось у знайомих киян, інші в будинку держтелерадіо, а Олег з друзями в наметі. До речі майданівське обістя коломиян суттєво різниться від інших. Більш-менш охайне, з огорожею і навіть з грядкою для овочів. Петрушка, редиска, цибулька ось-ось поспіють і буде чудова приправа до супчику, чи інших страв. А готують хлопці та дівчата собі попоїсти самі. Звичайно, що кияни та й з дому допомагають. Приїжджають коломиянки, щось привозять та й хлопцям у побуті допомагають.
Надія Максимова, учасниця євромайдану в Києві: «На жінках стоїть задача створити абсолютно всі умови для того, щоб чоловікам було тут комфортно, зручно. Чоловіки перебувають багато часу тут і їм морально дуже важко. Сумують за дружинами, дітьми і я думаю, що на жінках стоїть відповідальність».