27 березня 2014 року / 01:41
Заключний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології
Категорія: Освіта
Молоді люди у білих халатах. Мова у наступному сюжеті піде не про працівників сфери охорони здоров'я, а про учасників четвертого етапу тридцять п'ятої Всеукраїнської олімпіади з біології, яка у ці дні відбувається на Прикарпатті, а точніше — на базі Ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості. Щоб помірятися знаннями із однолітками, до Івано-Франківська завітали представники усіх областей України та Автономної республіки Крим.
В Івано-Франківську, можна сказати, нині сконцентрований потенціал держави, її майбутнє у галузі науки біології. Найкращі юні знавці цього предмету, щоб визначити серед себе найкращих, позмагаються у двох турах — теоретичному (Тестові завдання) та практичному (лабораторні роботи). Перший уже відбувся і його результати трішки розчарували журі.
Наталія Скрипник, доцент Київського національного університету ім. Т.Шевченка, голова журі: «На превеликий жаль ось класичні розділи біології — вони все ж таки трошки нижчий рівень знань демонструють, ніж високотехнологічні, новітні, модні тенденції в біології».
На хороший результат у підсумку сподіваються і самі учасники, у тому числі з Криму. Незважаючи на складну ситуацію на півострові та вмовляння деяких тамтешніх педагогів не їхати у бандерівський край, вони все ж завітали з батьками до Івано-Франківська.
Алла Деркач, мама учасниці олімпіади: «На Прикарпаття їхати ми не боялись в принципі. Тільки боялись, коли пересікали кордон за Джанкоєм. Зараз виникає питання, як нам вернутися назад. Тому що так як прийняли ваші люди і наші люди, які тут живуть — це дуже зворушливо, всі доброзичливі».
Рустим Ваапов, батько учасника олімпіади: «Захватили нас. Сами понимаете, кучка самозванцев, которые в Верховной Раде у нас — совете Крыма — самопровозглашенной как говорится. Они всё решают за людей. Мы даже на выборы не ходили. В общем у них было уже всё спланировано. Мы там ничего не решаем. Там везде войска, все с автоматами, бэтээры ездят. В общем ничего хорошего. Ждём подмоги с Украины. По нашим данным голосовали всего 37% в Крыму, а сказали — голосовало 97%. Там всё куплено, везде вранье. От одного диктатора ушли сейчас, от Януковича и сейчас идём к другому — Путину. Оно нам надо? Мы тока за Украину. Мы не хотим в Россию».
Бажають, щоб на їхній батьківщині залишилось все, як було, і молоді люди — учасники олімпіади.
Щодо олімпіади, то її переможці отримають додаткові бали до ЗНО та матимуть можливість цього року представляти Україну на Міжнародних змаганнях в Індонезії. Щодо роботи іванофранківських організаторів заключного туру Всеукраїнської олімпіади, то тут, як учасники, так і представники журі одностайні.
Наталія Скрипник, доцент Київського національного університету ім. Т.Шевченка, голова журі: «Працюють вони бездоганно. Організація просто чудова, жодних збоїв, все чітко, все вчасно».
Світлана Фіцайло, головний спеціаліст міністерства освіти і науки України: «Мені хочеться від міністерства освіти висловити слова щирої вдячності не просто за гостинність Івано-Франківської області, а й за те, що вони завчасно продумали всі моменти і все організовано на високому рівні. І ще хочеться передати вітання всім Івано-Франківським школам, тому що вчора була організована зустріч наших учасників олімпіади з Івано-Франківськими школярами. Всім дуже сподобалось».