26 березня 2014 року / 00:46
Студентська конференція
Категорія: Освіта
Студенти є активними учасниками процесів, які відбуваються у країні. «Управління соціально-економічним розвитком в умовах глобалізації» — тема звітної науково-практичної конференції спудеїв Івано-Франківського навчально-наукового інституту менеджменту. Свої роботи підготували підопічні усіх кафедр.
Студентська наукового-практична конференція відбулася у рамках днів науки Тернопільського національно-економічного університету. Захід зібрав найкращих молодих дослідників з усіх кафедр.
Галина Ляхович, директор Івано-Франківського науково-дослідницького інституту менеджменту: «Головною метою сьогоднішньої конференції є те, щоб побачити молодих людей, які пишуть, які працюють уже в науці, які пишуть магістерські роботи. І, власне, вони уже показують нам те, що вони здатні працювати, продукувати свої ідеї, що вони хочуть це робити і брати активну участь у соціально-економічному розвитку нашого регіону, держави зокрема».
Олексій Бунчак, голова студентської ради: «Конференції необхідні студентам для того, щоб вони могли спробувати себе в ролі науковця, людини, яка хоче розвивати українську економіку, яка має певні цікаві ідеї, які можна впроваджувати. Адже за молодими економістами наше майбутнє».
Магістер Юрій Щербюк не один день готував свою роботу. Переконаний — його праця може принести неабияку користь.
Юрій Щербюк, магістр: «Я обрав для себе тематику — це «Передумови та напрями забезпечення інформатизації міжнародних розрахунків в Україні». Ця тематика є досить актуальною на даний час і основною пропозицією є те, що потрібно ввести нову електронну платіжну систему в Україні».
Студенти мають не лише відвідувати пари чи здавати заліки з іспитами, вони також є активними учасниками наукового процесу. Студентські конференції потрібні, адже спудеї мають знати глибинні дослідницькі наслідки розвитку економіки, переконаний академік економічної кібернетики Василь Гречаник. Нарікає — за останні 20 років в Україні значно скоротились науково-дослідницькі інститути.
Василь Гречаник, академік економічної кібернетики: «Ми в основному маємо сьогодні навчальні інститути. Навчальні інститути йдуть по книжках, по теорії, а дослідження, особливо, як ведуть себе економічні закони, ми сьогодні дуже слабо проводимо».
Науковець запевняє — економіка України нині у непростій ситуації. Потрібні реформи і чималі суми коштів.
Василь Гречаник, академік економічної кібернетики: «Сьогодні зношеність основних фондів дійшла до 80%, а в транспорті, особливо в залізничних дорогах, — 95%. Нам треба хоча б не мільярди, а трильйон, щоб ми могли відремонтувати транспорт, нам треба ще трильйон, щоб ми відремонтували дороги, а щоб розбудувати в нашій державі сучасні підприємства — це треба сотні мільярдів доларів».
За результатами конференції оберуть кращих молодих науковців. Вони представлять свої доробки у Тернополі.