21 березня 2014 року / 01:08
Уроки цивільного захисту
Категорія: Освіта
Як за лічені секунди одягнути протигаз чи респіратор? У школах Прикарпаття цьому вже навчають навіть на додаткових заняттях. Серед усіх інших — предмет «Захист Вітчизни» вийшов на перший план. Як готують дітей до надзвичайних ситуацій?
Це 10 клас природничого ліцею Івано-Франківська. Один раз в тиждень у старшокласників предмет «Захист Вітчизни». За партами і хлопці, і дівчата. Після короткої теорії — практичні навики: зарядити на швидкість набої чи одягнути протигаз.
Учень: «Можливо, кожен з нас піде в армію. Можливо, зараз військовий стан в країні. Викличуть нас обороняти нашу країну, наше місто, тому необхідно для нас».
Учениця: «Немає різниці — чи хлопчик, чи дівчинка. Надзвичайна ситуація може статися в любий момент. Нам потрібно знати, як поводити себе в таких ситуаціях».
Тема сьогоднішнього уроку — як діяти у випадку хімічної пожежі.
Виклики, які можуть виникнути сьогодні, не менш серйозні, каже вчитель предмету Іван Стецький. У період майже воєнного стану в країні його завдання — навчити дітей не лише оминути небезпеку, а й захищатися. Щоправда, на це не вистачає ані часу, ані навчального матеріалу.
Іван Стецький, викладач предмету «Захист Вітчизни»: «На кожного учня мав би бути нормальний протигаз, респіратор. Ми мали би мати в належності тканинні маски — як найпростіший засіб захисту. Цього немає».
2 роки тому кількість уроків із захисту Вітчизни скоротили вдвічі, а за останнє десятиріччя матеріально-технічна база для підготовки школярів практично не поповнювалася. Сьогодні, кажуть освітяни, предмет «Захист Вітчизни» став одним із основних. Хоч кількість навчальних годин поки не збільшили.
Ігор Валько, головний спеціаліст управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради: «Але — в кожній школі, додатково, наскільки я знаю, кожен керівник, бачачи, що відбувається в державі, на виховних годинах, певні тематичні уроки проводять додатково з цивільного захисту».
У ймовірність війни ні діти, ні педагоги сьогодні не вірять. Але воліють бути готовими до надзвичайної ситуації.