21 березня 2014 року / 01:00
Вечір поезії в центрі Польської культури
Категорія: Культура
В Івано-Франківському Центрі польської культури та європейського діалогу відбувся вечір поезії, присв'ячений 200-літтю від дня народження великого українця Тараса Шевченка. Чи не найбільше спричинилися до організації такого дійства викладачі та учні польських класів загальноосвітньої школи №3. Польща, як завжди у важкі часи, дуже допомагає Україні, а найголовніше, що це бачить і відчуває українська та польська молодь.
З читацькою майстерністю, вмілим декламуванням, а основне — з величним духовним наповненням, звучала поезія різними мовами в Івано-Франківському Центрі польської культури та європейського діалогу. Тарас Шевченко, Леся Українка, Адам Міцкевич, Іван Франко кожного разу вдосконалюють наші життєві помисли, висновки, погляди і прагнення.
Автор сценарію святкової імпрези зустрічі поетичного слова, виконуючий обов'язки директора центру польської культури та європейського діалогу — Рената Клечанська. Багато допомогли викладачі та учні Івано-Франківської третьої школи, де є польські класи. Вечір поезії, присвячений до 200-літтю від дня народження великого Кобзаря Тараса Шевченка, відбувся за підтримки генерального консульства Республіки Польща у Львові.
Яцек Жур, консул генерального консульства Республіки Польща у Львові: «Шевченко є найвидатнішим українським поетом, але сила його творів не тільки в талановитій поезії, а перш за все, його сила в тому, що пробуджує свідомість до волі, до гідності, до демократії. Його твори є завжди натхненням, особливо для молоді в найважливіший сьогоднішній час для України. Поезія немає часових рамок, ані кордонів».
Поезія єднає народи і нації. Поезія кличе до боротьби за свободу, за втілення найкращих ідеалів гідності і демократії. Поезія немає кордонів і в тому її найбільша сила.
Євген Баран, голова обласної організації спілки письменників України: «Перший нарис про Шевченка вийшов у Львові польською мовою і написав його наш земляк. Він назвав Шевченка сонцем України, який світить на всю слов'янщину, і який піднімає всі народи до волі. Поляки проявляють дуже великий інтерес до Шевченка».
Сьогодні український народ, як і завжди, в найважчі часи найбільше відчуває підтримку поляків. Польща на світовій арені стала в часи кремлівської агресії проти України найяскравішим прикладом боротьби за перемогу демократії в нашій державі. І надзвичайно важливо, що це знає, бачить і відчуває українська та польська молодь, якій будувати спільне європейське майбутнє.