21 березня 2014 року / 00:57
Верховна Рада не визнає анексії Криму
Категорія: Державна влада
Верховна Рада підтримала декларацію про боротьбу за звільнення України і звернула увагу світової громадськості до того, що український народ ніколи не визнає анексію невід'ємної частини своєї території — Автономної Республіки Крим. Від імені народу Верховна Рада України заявляє, що Крим був, є та буде в складі України. Український народ ніколи і за жодних умов не припинить боротьбу за звільнення Криму від окупантів, якою б важкою і тривалою вона не була, — мовиться в документі. За Декларацію проголосували 274 депутати. Жодним голосом цей документ не підтримала фракція Комуністичної партії України.
У декларації Верховна Рада звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматись від визнання так званої «Республіки Крим» та анексії Криму та Севастополя до складу Росії у якості нових суб'єктів Федерації.
Олександр Турчинов, голова Верховної Ради України, в. о. президента України: «Від імені народу України Верховна Рада України заявляє, що Крим був, є і буде у складі України. Український народ ніколи і за жодних умов не припинить боротьбу за звільнення Криму від окупантів, якою б важкою і тривалою вона не була. Україна переможе, бо з нами Бог і правда».
Також Верховна Рада визнала кримськотатарський народ корінним народом у Криму з усіма правовими і соціальними наслідками цього статусу. За прийняття відповідного проекту постанови проголосувало 283 депутати. Згідно з нею, Україна гарантує захист та реалізацію права на самовизначення кримськотатарського народу в складі країни, визнає Меджліс — виконавчий орган Курултаю — як вищий повноважний орган народу.
Петро Порошенко, народний депутат України: «Ми маємо гарантувати захист та реалізацію невід'ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної та незалежної української держави. Нарешті, Україна має віддати борг кримським татарам і не на словах, а реальними діями гарантувати збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу».
Мустафа Джемілєв, народний депутат України: «Кримські татари разом з Україною переживають часи випробування на стійкість та відданість принципам цивілізованого світу».
Крим і Севастополь український парламент визнав тимчасово окупованими територіями. Згідно з ухваленим у першому читанні законом, тимчасово окупованою територією визначаються землі, повітряний простір над ними, а також внутрішні води і територіальне море України, включаючи підводний простір, їх дно і надра. Ця територія оголошується зоною з обмеженим доступом в'їзду і виїзду.
Юрій Дерев'янко, народний депутат України: «Щоб запобігти свавільному позбавленню майна наших громадян та нашої держави на окупованій території пропонується встановити, що правочини укладені, чи зареєстровані на тимчасово окупованих територіях України, вчинені з порушенням законів України, — є нікчемними. Водночас ми повинні припинити витрачання державних коштів на осіб, які перейшли на сторону окупантів. Пропонується припинити виплату їм зарплати та соціальної допомоги, як державним службовцям».
Сергій Соболєв, голова фракції ВО «Батьківщина»: «Нажаль, завжди такі території стають помийними ямами, на яких відбувається відмивання акцизних товарів, переведення коштів для відмивання наприклад конвертів і всіх інших речей, які негативно впливають на економіку держави. Причому не лише на економіку української держави, але і інших держав світу».
Закон передбачає, що тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною України і на неї поширюється українське законодавство, однак відповідальність за порушення прав людини на ній покладається на Російську Федерацію. Так само, як і відшкодування матеріальної і моральної шкоди, а також відповідальність за охорону культурної спадщини.