7 березня 2014 року / 23:22
Ті, що не здаються
Категорія: Армія
Олександр Турчинов підписав указ, яким зупинив дію постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 6 березня «Про проведення загальнокримського референдуму», як такої, що не відповідає Конституції та законам України. Відповідний документ розміщено на офіційному сайті виконувача обов'язків Президента. Тим часом ситуація на півострові залишається стабільно-критичною. У Державній прикордонній службі стверджують, що у Криму перебувають вже близько 30 тисяч російських військовослужбовців. Українські військові частини продовжують витримувати блокаду.
Ті, що не здаються! Протягом тижня українські військовослужбовці здивували увесь світ своєю мужністю, витримкою і вірністю присязі. А тривога за долю українських моряків об'єднала всі регіони України, незважаючи на географічні чи будь-які інші обставини. У блокаді російських військових опинилися і три військові частини, які поєднують із Прикарпаттям давні шефські зв'язки. Одна з них — батальйон морської піхоти, який дислокується у Феодосії. Серед військовослужбовців батальйону — четверо вихідців з Прикарпаття. Це лейтенанти Тарас Семків і Ярослав Теліжин, які народилися і виросли в Долині. А також — матроси Анатолій Демченко з Івано-Франківська і Володимир Головатий з Болехова. Підступи до частини вже тиждень блокують озброєні вояки та радикальні проросійські активісти. Як повідомляє керівник Кримського медіа-центру Владислав Селезньов, чужинці влаштовують різноманітні провокації. Зокрема, намагаються прорватися на територію частини, вимикають струм, не пропускають до солдатів родичів і пресу. Та попри такий тиск, українські військові таки мають підтримку від місцевих мешканців. Зокрема, до морських піхотинців змогла дістатися делегація від кримських татар із Феодосії і Судака. Вони привезли воякам воду, їжу та інші продукти першої необхідності.
У постійній блокаді в напруженому очікуванні провокацій та штурму перебуває і штаб Військово-Морських Сил у Севастополі. Однак українські моряки продовжують залишатися на своїх місцях і нести оборону, не застосовуючи зброї. У самому штабі, та в інших військових частинах поруч із чоловіками на бойове чергування заступають і жінки. Як повідомляють у медіа-центрі, жодна з жінок-військовослужбовців не скористалася нагодою полишити службу чи відступитися від присяги. Мужності, терпіння і якнайшвидшого мирного розв'язання цієї неймовірної кризи українським жінкам у Криму зичать мешканці Прикарпаття.
Кримських товаришів готові підтримати і прикарпатські військовики. Зокрема, військовослужбовці 114-ї бригади тактичної авіації офіційно заявили, що готові прийняти родини героїв флоту у своїх домівках.