5 березня 2014 року / 23:22
Земельні справи
Категорія: Самоврядування
Земельні справи. В Івано-Франківську відбувся семінар для сільських голів щодо особливостей приватизації земельних ділянок сільськогосподарського призначення, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Зміни у земельному законодавстві вносять свої корективи, тож війти, в першу чергу, мають володіти інформацією, аби допомогти людям у селі.
З липня 2012 року регіональною громадською організацією «Перший аграрний кластер» розпочато реалізацію проекту «Врегулювання земельних відносин в сільській місцевості». Свою діяльність він поширює на п'ять областей. Юристи працюють із сільською громадою, надаючи послуги у сфері земельних правовідносин.
Надія Мельник, заступник голови організації: «Ми працюємо в тісній співпраці із Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, тому що вважаємо, що саме головне — це надати юридичну допомогу і навчити в новому земельному законодавстві сільського голову, тому що сільський голова — це надавач первинних юридичних послуг на селі. Конфліктні ситуації бувають із різних проблемних питань — це і самозахват землі, і недобросовісна оренда, і захист екології».
Розібратися з усіма змінами в земельному законодавстві не під силу не лише сільським мешканцям, а й війтам. Тому і виникають різноманітні труднощі з оформленням документів.
Надія Мельник: «Труднощі в земельних питаннях на даний час є різні, тому що з 1 січня 2014 року дуже багато змін пройшло в земельному законодавстві. Відповідно людям треба було роз'яснити, навчити їх, як, куди звертатись, за якою допомогою».
Іван Мосюк, голова обласного осередку ВАССР: «Сільські ради на даному етапі з 1 січня 2013 року залишилася без землі, тому що за межами населеного пункту вони перейшли в власність або в підпорядкування держкомземів».
Обидві сторони переконані — співпраця принесе користь в першу чергу сільським громадам. І вже найближчим часом вирішення земельних спорів значно поменшає.