18 лютого 2014 року / 22:24
Фонд Ганса Зайделя реалізує на теренах Прикарпаття новий проект
Категорія: Фінанси
Фонд Ганса Зайделя, який працює під гаслом «На службі демократії, миру та розвитку» розпочав на теренах Івано-Франківщини реалізацію нового проекту, до участі у якому запросив голів малих міст та селищ області. Більше двадцяти керівників місцевих громад протягом двох років ознайомлюватимуться з європейськими підходами та інструментами забезпечення сталого розвитку населених пунктів німецької Баварії.
Ідею реалізації нового проекту фонду Ганса Зайделя на теренах Прикарпаття підтримали керівники обласної ради. Це, кажуть вони, ще один реальний крок до Євросоюзу.
Олександр Левицький, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради: «Ця співпраця буде ще однією запорукою того, що процеси інтеграції України до Європи і повернення її туди куди вона належить, стануть незворотніми. Чим швидше, на всіх рівнях, ця діяльність відбудеться, на що спрямований і сьогоднішній семінар, і дворічний проект фонду Ганса Зайделя, тим швидше це втілиться».
Допомагатимуть очільникам малих міст та селищ оволодівати сучасними європейськими інструментами управління та намагатимуться допомогти адаптувати власний досвід в українських реаліях експерти з Баварії. Їхня допомога, кажуть, не фінансова, а навчальна.
Доктор Гунтер Шрьодер, експерт фонду Ганса Зайделя: «Ми не привозимо гроші. В Німеччині є прислів'я: «Дух і віра можуть з місця гори зрушити». Ідеї набагато важливіші від грошей, бо гроші без ідей — це безглуздя. Тоді коли навіть ідеї без грошей певний сенс можуть мати».
Подібні проекти вже були реалізовані в інших областях України. Поділилися з колегами своїми враженнями щодо участі у них, очільники громад кількох містечок Львівщини.
Анатолій Чемерис, керівник проекту з української сторони: «Дуже часто кажуть учасники проекту, що у німців все по іншому, а у нас це неможливо. А виявляється, як от ці двоє зі Львова, які не вірили, що це буде корисно, тепер уже агітують бути уважними та починати даний досвід застосовувати у себе».
Основне, за словами керівників проекту — це бажання очільників громад працювати і змінювати на краще свій населений пункт, залучаючи до цієї справи громаду. Бо, коли є наснага до такої роботи — виникають і можливості реалізувати задумане, а коли ж її нема — з'являються причини, якими намагаються пояснити власні невдачі.