18 січня 2014 року / 00:27
Державна пенітенціарна служба підсумовує роботу
Категорія: Кримінал
Понад 120 нових робочих місць, збільшення обсягів виробництва на 130 тисяч гривень, вручення 34 атестатів про загальну середню освіту та 84 паспортів громадянина України. Це лише деякі цифри, які було озвучено на нараді керівників органів та установ Управління державної пенітенціарної служби за підсумками минулого року. Головним питаннями порядку денного стало поліпшення умов утримання ув'язнених та забезпечення їх конституційних прав.
На думку начальника обласного управління державної пенітенціарної служби Дмитра Футулуйчука, головним досягненням минулого року стала стабільна робота персоналу в'язничних установ, завдяки якій вдалося уникнути трагічних випадків і надзвичайних ситуацій. А завдяки змінам у законодавстві вдалося зменшити кількість ув'язнених у слідчому ізоляторі майже на третину.
Дмитро Футулуйчук, начальник управління пенітенціарної служби в Івано-Франківській області: «Ми розвантажили слідчий ізолятор. Це вже Європейські норми. В цьому наш позитив».
Дотримання конституційних прав засуджених та ув'язнених — це питання, яке необхідно вирішувати у співпраці з місцевими органами влади, а також громадськими правозахисними радами, — мовилося на засідання. Цьогоріч у всіх районах області було сформовано спеціальні спостережні комісії, які контролюють процес дотримання законності у виправних закладах.
Ігор Зварич, перший заступник голови Івано-Франківської ОДА: «В минулому році було розглянуто 87 подань, що стосується умовно-дострокового звільнення і 200 подань — на заміну не виконаного покарання більш м'ягким».
Учасники наради наголосили на необхідності освітньої та просвітницької роботи серед засуджених, надання ув'язненим психологічної та правової допомоги.
Володимир Ковальчук, перший заступник начальника головного управління юстиції в Івано-Франківській області: «Зараз діє закон «Про безоплатну правову допомогу». В юстиції створені центри правової допомоги і дуже великий об'єм роботи з адвокатами, які пройшли конкурсний відбір і, які працюють за державні кошти. Дуже важливо, щоб адвокати були відповідальні, помірковані, фахові».
Також із 1 січня 2014 року набули чинності зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України, які надають засудженим більше прав на тривалі побачення із близькими родичами та спрощують процедуру їх надання.