28 грудня 2013 року / 13:57
Бюджетні плани
Категорія: Державна влада
Бюджетні плани. Майже 392 з половиною мільярда гривень передбачили для потреб держави наступного року. Таку суму вказано у проекті бюджету 2014 року. Утім Україна зустріне новий рік без затвердженого головного фінансового документу. Цього року затягнули з усіма термінами. У парламенті питання бюджету розглядатимуть аж після Різдва.
Держава змінила пріоритети. 2014 року, відповідно до проекту бюджету, поліпшать фінансову спроможність міліції. У той же час збирають врізати фінансування для освіти та медицини.
Роман Чернега, народний депутат України: «Є зниження фінансування по освіті та медицині. Ми вважаємо, що цей бюджет носить антисоціальний характер. І жодних покращень, які обіцяє влада, не має і не очікуються вони у 2014 році».
Загалом для освіти та науки передбачено трохи більше 24-х мільярдів гривень. Ця сума дещо більша, ніж торік. Однак попри зростання планованих видатків, скоротять фінансування із загального фонду бюджету.
Олександр Сич, народний депутат України: «Зменшать по статі на проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад. Це означає, що наші діти матимуть менші можливості показати себе. Зменшують фінансування по статі проведення Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року». Зменшують на фінансування Малої академії наук, де діти мають можливість реалізувати свої всесторонні здібності».
Загалом антинародним та з корупційними складовими назвали бюджет 2014-го опозиційні політики. За їхніми словами, у головному фінансовому документі країни передбачили фінансування передусім інтересів олігархічних груп, а не пересічних українців. Крім того, парламентський комітет з боротьби з корупцією та з організованою злочинністю виявив у документі корупційну складову.
Юрій Дерев'янко, народний депутат України: «Уряд має право самостійно вирішувати на яких умовах будуть залучатися кошти, кредитні кошти під державні гарантії і від інших міжнародних організацій у тому числі. Це є корупційною складовою у законі про бюджет. І ми прийняли відповідні рішення на засіданні комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, які неможливі при прийняті закону».
Крім того, бюджетом при розподілі коштів для місцевого самоврядування передбачено 20–25%.. Відтак політики закликають представників місцевого самоврядування проконтролювати, яким чином складений бюджет на місцях. І робити це, кажуть, потрібно якнайшвидше, щоби встигнути внести зміни.
Юрій Дерев'янко: «Я маю величезний скепсис щодо того, чи вдасться нам щось дотиснути чи протягнути. Але, переконаний, нам потрібно якнайшвидше відреагувати, бо багато представників місцевих рад у Києві на Майдані. У той час служби працюють на місцях».
Внести пропозиції змін до проекту бюджету можна до 8 січня 2014 року. Потім засідатиме профільний комітет і після обговорення питання винесуть на розгляд парламенту, яке заплановано на середину січня