27 грудня 2013 року / 00:15
Кому заважають журналісти
Категорія: Суспільство
Усі інформаційні служби України і закордонні ЗМІ поширили звістку про жорстоке побиття київської журналістки Тетяни Чорновол. Нагадаємо, що Тетяна Чорновол була активісткою Майдану, а також автором резонансних журналістських розслідувань про діяльність і статки можновладців. Десятки прикарпатських журналістів цілими редакціями разом із головними редакторами прийшли до адміністративної будівлі на Грушевського 21, щоб висловити свій протест владі. Такі акції відбулись також і в інших містах України.
У ніч з 24 на 25 грудня журналістку інтернет-видання «Українська правда» Тетяну Чорновол жорстоко побито. Це сталося після того, як вона їздила знімати будинки Міністра внутрішніх справ Захарченка та Генпрокурора Віктора Пшонки. Генеральний директор обласного телебачення «Галичина», депутат обласної ради Ольга Бабій вважає, що цей випадок означає.
Ольга Бабій: «Що режим закручує гайки. Це означає що режим іде ва-банк. І сьогодні тут стали всі Івано-Франківські журналісти, ті котрі довідалися про дану акцію, але я певна, що нас є набагато більше. Я абсолютно переконана в тому, що побиття Тетяни Чорновол, це є той лакмусовий папірець, який кожного із нас змушує задуматися з ким ти? Які ідеали відстоюєш? Про що ти говориш сьогодні».
Є багато речей, які залежать від журналістів в теперішній час: це і як показаний Майдан, які коментарі прозвучали. Залежить і те чи журналістика почала плазувати сьогодні, чи відіграє ту роль, яку мала би відігравати у демократичному суспільстві.
Андрій Філіпський, головний редактор газети «Репортер»: «Хочемо сказати, що це не той варіант, коли за одного битого — двох небитих дають. Ми на кожен такий випадок, якщо це повториться, опублікуємо два розслідування, десять розслідувань, сто розслідувань. Щоб влада розуміла, що насправді закрити рот нам неможливо».
Жорстоке побиття журналістки Тетяни Чорновол, на жаль не перший випадок переслідувань і репресій.
Ольга Бабій: «Так і не названі всі причетні до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Так ми і не знаємо, хто вчиняє такі акції. Ми не знаємо дуже багато речей. Ми не знаємо хто палить українські прапори? Ми не знаємо хто плюндрує тризуб на Говерлі? Ми не знаємо, як мають відповідати за антиукраїнські, антинаціональні, антидержавні гасла, ті хто, як великі мери великих міст, дозволяють собі ганьбити націю, ганьбити народ, ганьбити Україну. Я хочу сказати, що ми не знаємо наразі, бо правду не сховаєш, правду не затаїш, бо правда це є те, що стає явним, як би її не приховували».
Журналістів прийшли підтримати мешканці обласного центру, а держслужбовці ж воліли не проходити імпровізованим коридором. Плакати протесту проти свавілля влади журналісти розмістили на фасаді першого поверху адміністративної будівлі.
Резолюція протестної журналістської акції буде оприлюднена у всіх засобах масової інформації, а також озвучена на сесії Івано-Франківської обласної ради.
Коли сюжет про протестну акцію прикарпатських журналістів, яка розпочалась о восьмій годині ранку, готувався до ефіру, до нашої редакції надійшло повідомлення, що жінка в одязі технічного персоналу зриває плакати зі стіни адміністративної будівлі. Як повідомили присутні журналісти, лише їх втручання перешкодило демонтажу інформаційних листків. Того, хто віддав команду, технічному персоналу, і саму особу виконавиці наразі не встановлено. Нагадую, що в адміністративній будівлі та поблизу неї завжди є наші колеги, які не дозволять позбавити мешканців нашого міста та гостей Івано-Франківська — інформації.