26 грудня 2013 року / 02:57
Виставка творів Параски Хоми
Категорія: Мистецтво
Тисячі творів декоративного розпису створила народна покутська художниця Параска Хома. У рік ювілейного дня народження відомої майстрині, на Прикарпатті одна за одною відбуваються виставки її живопису. В історичній культурно-відпочинковій споруді «Бастіон», чудовим подарунком івано-франківцям і гостям краю, напередодні зустрічі Нового року, стала ще одна експозиція робіт Параски Хоми.
Ще одна виставка творів відомої покутської самодіяльної художниці Параски Хоми відкрилась в обласному центрі. У фортечній галереї «Бастіон» щебечуть птахи і розквітають небачені квіти Параски Хоми, уродженки села Чернятин Городенківського району. Нашу землячку часто разом з іншими відомими самодіяльними художницями називають наївною маляркою. Проте варто лише зупинитись біля її творів і сумніви зникають.
Микола Якимечко, голова правління обласної організації національної спілки художників України: «Феномен цієї жінки полягає в тому, що якщо вона малює все життя квіти, то очевидно в середині її душі, квітне сад. Вона щедро ділиться цим Божим даром з Україною, з українським глядачем, з усім світом».
Можливо, волею Проведіння так сталося, що на світ з'явилися такі прекрасні композиції, які одразу привернули увагу фахівців від мистецтва, серед яких був і світлої пам'яті Борис Возницький. Саме завдяки йому відбулася перша виставка творів Параски Хоми у Львові.
З того часу народною художницею створено тисячі творів декоративного розпису, якими милується світ. Її картини прикрашають кабінети, салони, приватні помешкання — вона шанована народом. Серед творів представлених у «Бастіоні» є і такі, що невідомі широкому загалові.
Микола Якимечко: «Хочеться побажати майстрині, щоби в доброму здоров'ї, любові, достатку, з миром в душі вона тішила цей світ. І в такий спосіб дякувала Богові за той життєвий шлях, який вона пізнала, і за той великий дар, яким була обдарована. Я низько кланяюся Парасці Хомі і бажаю многая і благая літ в доброму здоров'ї та творчості».
Серед справжньої зими на гілках вмостились снігурі, а розквітлі хрести сповіщають про прийдешні свята. Прийми Україно передноворічне вітання від Параски Хоми.