25 грудня 2013 року / 02:03
Прес-конференція народних депутатів ВО "Батьківщина"
Категорія: Влада
34-ий день революційного піднесення в Україні. Що перш за все спонукало людей вийти на вулиці і чого вдалось досягти на Євромайдані? Що попереду? Який план дій опозиції? Народні депутати України фракції ВО «Батьківщина» аналізували суспільно-політичну ситуацію в державі на прес-конференції в Івано-Франківську.
«Ніколи не думав, що цитуватиму коли-небудь Азарова». З такими словами народний депутат України Дмитро Шлемко, зачитав кілька виступів українського Прем'єра, опублікованих в «Голосі України» 19-го вересня цього року. На тему приєднання до європейської спільноти. Шлемко переконаний, що головним аргументом НЕ підписання угоди про Асоціацію стали зовсім НЕ економічні проблеми.
Дмитро Шлемко, народний депутат України: «Президент Янукович, прем'єр Азаров, більшість партії регіонів у Верховній Раді практично привели і зрадили Україну».
Ціна цієї зради, говорить Дмитро Шлемко, 15 мільярдів доларів.
Дмитро Шлемко: «З яких 40% піде, як завжди для сім'ї і 140 доларів знижки на газ, які також підуть для себе».
В результаті подій, що відбуваються, продовжує політик, суспільство розділилося на дві частини. Перша — авторитарна влада, друга — більшість українського народу. За словами нардепа, до вагомих здобутків Євромайдану можна віднести той факт, що мільйони людей стали політиками: одні переступили поріг байдужості, інші — поріг страху. Викристалізовується політичне обличчя нації.
Дмитро Шлемко: «Тепер жодна влада уже не зможе загнати цих людей, як худобу у стійло. Практично мільйони людей стали політиками».
Сьогодні стратегію і тактику влади Шлемко описує висловом «Хто кого». Тобто, чи витримає майдан випробування часу. І в той час переконує — він існуватиме і стане тією платформою, що здійснюватиме тиск на владу. Бо такий острівець свободи в Києві їй не до вподоби.
Анатолій Дирів, народний депутат України: «Незворотний процес руйнації зсередини партії регіонів, він вже пішов. Це тривалий процес, але він уже незворотній».
Ольга Сікора, народний депутат України: «Життя наше, кожного українця розділилося на дві половини: це життя наше до майдану, до цієї мирної революції і життя опісля».
На тому, що народ України — терплячий, акцентує ще один нардеп з фракції «Батьківщина» — Володимир Шкварилюк. Він проаналізував фінансові питання в країні. Якщо 2013 року бюджет називали бюджетом проїдання, то 14-го, каже політик, це «недоїдання».
Володимир Шкварилюк, народний депутат України: «Я переконаний, що бюджет формували декілька людей. Вони починали: прокуратура, міністерство внутрішніх справ, СБУ, податкова, служба державної охорони і потім пішло дальше — Донецька область, Луганська область, Харківська область, місто Єнакієво».
Що ж робити далі? На переконання Василя Гладія, можливістю подолання політичної кризи в державі може стати Акт, прийнятий Верховної Радою. Він передбачатиме повернення до норм Конституції України 2004-го року. Для цього достатньо 226 депутатських голосів.
Василь Гладій, народний депутат України: «Ми пробудилися і слава Богу, що та апатія, ота зневіра, яка панувала в українському суспільстві, вона сьогодні поборена. І це напевно є найбільший здобуток майдану».
Отож, попри вкрай складну ситуацію в державі, опозиціонери навіть не сумніваються в стратегічній перемозі.