18 грудня 2013 року / 20:02
Різдвяні обереги із соломи
Категорія: Мистецтво
Різдвяні символи з соломи. В Івано-Франківську відкрилась виставка святкових оберегів. Це всім відомі дідухи, ангели та панно із колосків пшениці. Автори робіт — майстриня із гірського села та її маленькі вихованці.
Мистецтву плетіння солом'яних виробів Юлія Чічак навчилася ще будучи студенткою, у рідному Кривому Розі. Переїхавши на Прикарпаття, майстриня освоїла і плетіння різдвяних символів. Тепер у її колекції — є дідухи, ангели, дзвіночки та інші святкові обереги. Все виключно із соломи та різнотрав'я.
Юлія Чічак, майстриня: «Овес, наприклад, щоб збирався рід увесь, пшениця, щоб родила всяка пашниця. Жито символізує багатство, добробут».
Тепер жінка навчає цьому мистецтву і своїх учнів. А оскільки фантазія дітей ллється через край, то колекція поповнилася ще й ляльками, казковими героями, персонажами із мультфільмів, солом'яними тваринами та птахами.
Фікред Юксель випадково потрапив на виставку майстрині. У його рідній Туреччині натуральних виробів із шкіри, глини, тканин — чимало. Але такі обереги вражений турок побачив вперше.
Вироби не лише на стінах музею, а на голові та шиї 12-річної Оксани — дочки майстрині. Вінок, намисто та навіть пояс із соломи дівчинка і плете, і носить змалечку.
Оксана Чічак, донька майстрині: «Це модно і дівчатам дуже подобається, тому що такого в нікого немає, воно оригінальне».
Різдвяні атрибути можна не лише оглянути, а й придбати. Вартість коливається від 20 до кількох сотень гривень. Залежно від виробу.
Іванна Равлюк, співорганізатор виставки: «Найбільше питають за янголів, за дзвіночки новорічні і, звичайно панно. Я думаю, що таке панно краще поставити з соломи, ніж із штучної сосни, це що ми привикли на двері чіпати. Це ж не наша традиція».
Виставка триватиме до кінця цього тижня.