30 листопада 2013 року / 03:04
Дух протесту. Презентація "Ватри"
Категорія: Суспільство
Дух протесту. «Ватра. Версія 2:0».. Книгу під такою назвою презентував кандидат політичних наук, народний депутат України Юрій Михальчишин. Це вже друге видання, до якого увійшли публіцистичні статті, історичні дослідження, збірка першоджерел і наукових статей та переклад з європейських мов. Незважаючи на події у державі та місті, поспілкуватися і послухати автора до обласної «Просвіти» прийшло чимало молоді.
Юрко Михальчишин привіз івано-франківцям друге видання своєї книги. Каже, назву присвятив відомому композитору Ігорю Білозору. У своїй збірці хотів поділитися науковими напрацюваннями. В першу чергу, з молодими поколінням.
Юрій Михальчишин: «Оскільки є ситуація досить напружена політична у державі, було усвідомлення того, що наша молодь потребує ідеологічного вишколу. Тому ці статті, з одного боку — світоглядові, а з іншого — написані в легкій публіцистичній формі».
Дух книги — це дух протесту. Праця — синтез думки європейських і українських політичних класиків, а також політичні розмисли автора.
Юрій Михальчишин: «Я базую свій особистий досвід на подіях «Україна без Кучми», «Вставай, Україно! Повстань Україно», події 9 травня у Львові, події мовного майдану під українським домом і теперішні акції непокори. Вони всі пов'язані однією нерозривною ниткою — це боротьба за українську Україну в умовах України не української. І тому ми сьогодні даємо молоді до рук ідеологічну зброю, якою треба озброюватись, яка дозволяє гартувати себе у цій боротьбі, яка попереду нас».
Михальчишин належить до нового покоління політиків. Попри те, що його приїзд співпав з євромайданом — презентацію книги вирішили не скасовувати.
Руслан Марцінків, народний депутат України: «Юрко напрацював дуже великий пласт праці, який буде корисний, в першу чергу, студентській молоді, суспільству».
Поспілкуватися, почерпнути щось цікаве для себе прийшло чимало молодих людей.
У планах автора — продовження публіцистичної діяльності. А ще — написання художньої повісті, яка розповідатиме про 90-ті роки минулого століття, про формування молодіжного націоналістичного руху, мовний і, можливо, вже європейський майдани.