28 листопада 2013 року / 00:39
Серпентологи закликають не боятися і шанувати гадюк
Українські серпентологи закликають не боятися і шанувати гадюк. Адже від рук людини гинуть сотні змій. Про порятунок плазунів говорили на всеукраїнських зборах, що відбулися на Прикарпатті.
Зустріч зі змією у Карпатах — явище неприємне, але не таке вже й рідкісне. Лише за останній рік майже чотири десятки прикарпатців покусані. Причому плазуни зустрічаються не лише у лісі чи горах, а й на розпеченому асфальті у центрі міста.
На майстер-клас із відлову змій серпентологи запросили рятувальників. Тих, до кого в першу чергу звертаються налякані зустріччю з плазунами люди. Але звикати до гадюк непросто і їм.
Наступний крок — підкорення змії. Спеціальних навичок, як і засобів, у працівників служби із надзвичайних ситуацій досі не було. Серпентологи виправили цю ситуацію і подарували рятувальникам засоби для вилову плазунів.
Ігор Гавришків, начальник оперативного координаційного центру УДСНС області: «Працівники служби можуть вже самостійно ліквідувати загрозу людям і безпечно для тварини, її відвезти в безпечне місце».
Головне, закликають спеціалісти, не нашкодити ані собі, ані змії. Адже зазвичай налякані люди вбивають навіть неотруйних з них. Натомість в області за останні роки не зафіксовано жодного летального випадку від їх укусу.
Євген Михайленко, заступник голови Івано-Франківської асоціації тераріумістів: «Частіше всього ми на стороні людей стоїмо, там укусила — налякалась. Але страждають тварини. Це дуже велика проблема, тому що тварини і так рідкісні, умови життя і екологічна ситуація неідеальні далеко. Отже, якщо є можливість вивезти тварину і відпустити, де їй зручніше буде, — це дуже хороший крок».
Якщо ви побачили гадюку, то не варто панікувати і метушитися, радять фахівці. Адже ця тварина не сприймає людину як об'єкт їжі. Про це герпетологи та біологи обіцяють розповідати і на спеціальних зустрічах зі школярами. Планують створити навіть «гарячу лінію», щоб оперативно реагувати на укуси змій та їх проникнення у помешкання.