27 листопада 2013 року / 01:43
Сучасна архітектура: поєднання науки та практики
Категорія: Освіта
Як творити нове, оберігаючи надбання минулого? Ефективні механізми розвитку сучасного проектування обговорили архітектори з України та Польщі під час науково-практичної конференції, яка відбулася в Івано-Франківському університеті права імені Короля Данила Галицького.
Поєднати теоретичні напрацювання з практичними завданнями сучасного містобудування. Таке завдання поставили перед собою організатори конференції. Саме тому вони запропонували поділитися досвідом не лише представникам вищих навчальних закладів, але й керівникам та фахівцям проектних організацій та архітектурних департаментів органів місцевого самоврядування.
Михайло Космій, декан факультету архітектури і будівництва університету права: «Головна мета цієї конференції — об'єднати тих науковців і архітекторів, які б могли на сучасному етапі розвинути саме архітектурне проектування, а також об'єднати тих молодих науковців, які поєднують сучасні матеріали, конструкції і проваджують їх в життя».
На перешкоді розвитку архітектури в сучасній Україні постає чимало проблем, нарікають представники проектних інституцій. Як приклад, наводять відсутність містобудівної документації.
Роман Галушкевич, заступник директора Івано-Франківської філії інституту «Діпромісто»: «У нас застарілі генеральні плани населених пунктів, схеми планування території районів, області».
Ще одна проблема — збереження історичної забудови, ділиться досвідом колишній головний архітектор Львівщини.
Іван Олійник, заслужений архітектор України: «Треба привернути увагу, перш за все, самої держави до того, що це є надбання всього народу. Привернути увагу громадськості і меценатів».
Учасники конференції наголосили, що гармонійне поєднання нової забудови з унікальними природними ландшафтами та пам'ятками історичної спадщини — це важлива культурно-екологічна проблема, яка потребує комплексного вирішення.