27 листопада 2013 року / 01:41
На Коломийщині обговорили тему історії Гуцульщини
Категорія: Історія, Освіта
Неоціненний вклад в сучасну історичну науку Академіка Володимира Грабовецького відзначено у його рідному селі Печеніжин, що на Коломийщині. Тут відбулась наукова конференція, яку приурочили 85-річчю від дня народження Володимира Васильовича.
Наукова конференція на тему «Історія Гуцульщини», яка відбувалась у селі Печеніжин Коломийського району була присвячена 85-річчю з дня народження відомого на всю Україну науковця, дослідника Гуцульщини Володимира Васильовича Грабовецького. На конференції представили твори та наукові дослідження Володимира Васильовича над якими він працював і продовжує працювати, а також було представлена науково-методична програма з вивчення історії Гуцульщини.
Дмитро Дзвінчук, голова комісії з питань освіти та науки ОР: «Ми будемо обговорювати питання стану викладання історії Гуцульщини в контексті історії України, адже ми знаємо, що окремі важливі віхи історії України в сьогоднішніх навчальних посібниках, в навчальних програмах не знаходять свого відображення. Тому підготувала гуцульська освітянська рада навчальну програму історії Гуцульщини, як складової історії України. Я ініціював видання цієї програми. Вона отримала схвалення національної академії педагогічних наук. І сьогодні методисти, вчителі історії гуцульських районів обговорять питання реалізації цієї навчальної програми».
Також на конференції обговорювали доробки Володимира Грабовецького, яких налічується понад півтори тисячі та більше ніж 60 одноосібних монографій.
Василь Марчук, проректор ПНУ: «Володимир Васильович Грабовецький писав про різні сфери історії. Це історія Гуцульщини, Покуття, нариси з історії міст і сіл України, починаючи від його рідного села Печеніжина і закінчуючи Моренцями на Черкащині, селом, де народився Тарас Шевченко. З його пера вийшли праці про видатних українців. Таких, як Михайло Грушевський, Андрій Шептицький, Йосип Сліпий. Нинішнім історикам важко осягнути величину того доробку, який має на сьогоднішній день Володимир Васильович Грабовецький».
По закінченню конференції, Володимиру Васильовичу побажали ще довгих літ життя та творчої наснаги.