18 листопада 2013 року / 23:31
Квітучий дивосвіт Параски Хоми
Категорія: Мистецтво
На Прикарпатті продовжується відзначення 80-и річчя Параски Хоми — народної майстрині декоративного розпису з села Чернятина Городенківського району. Вечір-портрет «Квітучий дивосвіт Параски Хоми» відбувся в центрі патріотичного виховання молоді імені Степана Бандери.
Для учнівської молоді міста знайомство з творчістю Параски Петрівни Хоми — це можливість зазирнути до скарбниці народного мистецтва, яке у наш час можна презентувати за допомогою новітніх мультимедійних засобів. 10 листопада Парасці Хомі виповнилося 89 років. За станом здоров'я майстриня уже не може відвідувати усі святкові заходи, але не полишає пензля і продовжує творити прекрасні квіти, плоди та птахи.
Деякі люди називають її мистецтво наївним малярством, що є суттєвою помилкою. Адже Параска Хома, хоч і немає спеціальної художньої освіти, дотримується усіх законів композиції рисунку та колористичного вирішення. Для скептиків є простий варіант перевірки цінності творів Параски Петрівни, придбайте її роботу в одному з художніх салонів і спробуйте вивезти за кордон. Вам це не вдасться, адже її роботи є цінністю для держави Україна.
Вихованці гуртка «Соломія» центру патріотичного виховання молоді ім. С. Бандери підготували для презентації театральну мініатюру з власними цитатами Параски Хоми. До заходу долучилися обласна бібліотека імені Івана Франка та інститут мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника.
Галина Савченко, директор центру патріотичного виховання молоді ім. Степана Бандери: «Ми співпрацюємо з родиною художниці. Три роки у нас була виставка картин — більше 40-ка. ЇЇ творчість завжди надихала і буде надихати. Всі хто бачив її картини каже — це Україна».
Розписи Параски Хоми є неоціненними з точки зору вартості. Велике щастя, що колись було закуплено немалу кількість її робіт для обласних художнього та краєзнавчого музеїв, які зараз експонують твори майстрині у своїх залах. Телерозповіді про Параску Хому і її творчість в ефірі обласного телебачення «Галичина» триватимуть — шанувальники не пропустіть.