15 листопада 2013 року / 20:12
На Прикарпатті відбувся науковий симпозіум студентів
Категорія: Освіта
17 листопада студенти всього світу відзначатимуть своє свято. Вшанувати цю подію не лише веселими розвагами, але й активною науковою діяльністю вирішили студенти Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького. У стінах свого вишу вони зібрали Всеукраїнський симпозіум на тему «Співдружність наук: архітектура, економіка, право».
Проводити такі конференції напередодні студентського свята вже стало доброю традицією — розповідають в університеті. Також із кожним роком розширюється географія учасників симпозіуму. Цього разу свої доповіді до Івано-Франківська привезли студенти освітніх закладів Києва, Одеси, Дніпропетровська, Миколаєва, Тернополя і Львова.
Іванна Гнатків, голова наукового товариства студентів університету права: «Тема нашого симпозіуму: «Співдружність наук: архітектура, економіка, право». В майбутньому буде співпраця, нові знайомства, співдружність не тільки наук, але і університетів».
Теми досліджень, які студенти презентували на симпозіумі, стосувалися різних аспектів. Це — і розвиток економіки, і розбудова правової держави та багато інших актуальних проблем.
Валерія Котюхіна, студентка Чорноморського університету імені Петра Могили: «Я працюю в кримінальному напрямку. Моя доповідь є болюча для Миколаєва. В мене є основні питання відновлення, мета скасування смертної кари. Соціологічне опитування показало, що 38% сказали, що так потрібно, 54% — ні, 8% — не знають, або байдуже».
Тема симпозіуму невипадково охопила три наукові галузі: архітектуру, економіку та право — пояснюють організатори. І наголошують, що ці, на перший погляд, різні системи мають багато спільного.
Олександр Острогляд, проректор з наукової роботи університету права імені Короля Данила Галицького: «Ми можемо тільки теоретично розділити напрямки економіка, архітектура, право. Тому що кожний громадянин, кожна особа десь проживає, є житло. Вона хоче це житло зробити комфортним: для цього є спеціальна підготовка дизайнерів. Кожна людина, щоб отримати це житло має мати стабільне джерело доходу, прибутку: це вже економічна складова. І звичайно, людина не може себе почувати в безпеці, якщо вона не захищена з правового боку».
Ігор Жукевич, проректор з навчальної роботи університету права імені Короля Данила: «Молоді люди завжди мають свіжі думки, погляди, ідеї. І ці творчі ідеї, деякі із них можуть бути реалізовані в житті, а для сучасних галузей таких, як будівництво та архітектура, економіка та підприємництво, особливо право — це набуває особливо актуальної ваги».
Однак день студента в університеті права відзначили не лише науковими дискусіями. Після закінчення симпозіуму на його учасників чекала розважальна програма, складовою частиною якої став музичний концерт і конкурс краси.