15 листопада 2013 року / 01:40
Ідентифікаційні карти школяра
Категорія: Освіта, Суспільство
В Івано-Франківську відбулися збори батьків школярів та правоохоронців. Мовилося про ідентифікаційні картки. Це такі книжки, де крім всіх даних про дитину будуть і її відбитки пальців. Пілотний проект на цьому тижні запускають у Івано-Франківську.
Загальноосвітня школа Івано-Франківська. Про те, що незабаром в учнів будуть збирати відбитки пальців і всі їх персональні дані педагоги уже чули. Щоправда, з неофіційних джерел.
Віра Озарків, вчитель молодших класів: «Від кого я почула? Від сусідки. Вона каже от таке буде. А ти як на це дивишся? А я кажу — ви знаєте, негативно»
А от більшість батьків про нововведення взагалі не знають. Ми опитали з десяток мам, тат і бабусь школярів. Думки — розділилися.
Діана Даниленко, мама школярів: «Мені зовсім не страшно. Я вважаю, що в правоохоронних органах ця інформація більш захищена, ніж на сторінках соціальних мереж, де викладають повну інформацію про себе».
Євдокія Барабаш, бабуся школярки: «Нащо цього? Це взагалі немудро. Наші діти не якісь злодії, що це потрібно».
Щоб не виникало питань, для батьків організували збори. Ознайомити з пілотним проектом приїхали міністерські чиновники. Привезли із собою й зразок персональної картки.
Ольга Вихованська, кореспондент: «Це поки що робочий варіант ідентифікаційної картки дитини. На кількох сторінках має бути практично вся інформація про школяра: від фотокартки до його особливих прикмет. Є тут місце і для відбитків пальців».
Картку заповнюватимуть самі батьки і навіть відбитки пальців своїх чад збиратимуть вдома. Волонтери лише підкажуть — як це правильно зробити.
Таня Аммар, керівник проекту в Україні: «Я не розумію в чому тут проблема. Це можна зробити прямо вдома. Покласти цю книжку в шафу і зберігати. Про всяк випадок».
За статистикою 86% зниклих дітей знаходять протягом першої доби. І ці картки неабияк полегшать роботу, кажуть у міліції. Адже на збір інформації про дитину йде не один день, тоді, як кожна хвилина — на вагу золота.
Олексій Лазаренко, начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України: «Фотокартка, прізвище, ім'я, по-батькові, можливі алергії дитини. Знову ж таки, якщо я спитаю — чи знаєте ви IMEI телефону. Для того, щоб встановити — чи виходила дитина на зв'язок і звідки виходила».
Всі ці дані і міститимуться в персональній карточці дитини. Незабаром їх роздадуть школярам. А от батьки вдома вирішуватимуть заповнювати їх чи ні.