15 листопада 2013 року / 01:38
Норми закону про трансферне ціноутворення
Категорія: Фінанси
Платники податків Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Закарпатської областей взяли участь в семінарі, який зорганізувало Міністерство доходів і зборів України для ознайомлення з нормами податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення.
Трансферне ціноутворення — це система визначення звичайної ціни товарів або результатів робіт і послуг в операціях визнаних статтею 39 податкового кодексу України контрольованими. Впровадженням норм такого закону визначається основні моменти для формування і контролю ціни, а також цивілізованих взаємовідносин між платниками податків і контролюючими органами.
Володимир Фалдина, заступник начальника ГУ міндоходів в Івано-Франківській області: «Сьогодні ми хочемо представити увазі платникам податків новизну в податковому законодавстві щодо трансферного ціноутворення».
Зміни до податкового кодексу набрали чинності з першого вересня цього року. Тим самим Україна приєдналася до 70 розвинутих держав світу, де такі норми вже діють.
Вячеслав Кругляк, заступник начальника відділу міністерства доходів і зборів України: «Ці правила дозволяють цивілізовано взаємодіяти як державі, державам, так і великим платникам транснаціональним, мультинаціональним компаніям. Україна поповнила собою ці ряди. Норми закону направлені на те, щоб підприємство розуміло, яким чином має відбуватися формування ціни на товар при наявності пов'язаних осіб, з урахуванням таких самих умов у разі відсутності пов'язаності, тобто ринкових умов».
Контроль за трансферним ціноутворенням здійснюватиметься при проведенні операцій, обсяг яких з кожним контр-агентом становить більше 50 мільйонів гривень на рік. Платникам податків до першого травня цього року наступного за звітним необхідно подавати звіт про контрольовані операції.