13 листопада 2013 року / 22:54
День незрячих
Категорія: Соціальна сфера
Сьогодні, у Міжнародний день незрячих, люди, які не бачать та їх друзі і відповідні служби, звертають увагу громадськості до цієї проблеми. Зайве нагадувати, що наше суспільство мало пристосоване для їх потреб. Людям з обмеженими фізичними можливостями важко пересуватися по вулиці, їздити у транспорті, заходити до помешкання. Одним словом, пізнавати цей світ часто доводиться з великими труднощами.
Нещодавно в Україні стартували дві акції, покликані полегшити життя інвалідам, а саме — незрячим людям. Це — «Життя — це рух» та «Читаємо на рівних». Представники громадських організацій та соціальних служб розповіли про те, що дітям, які не бачать або бачать украй погано, важко адаптуватися у суспільстві. У цьому їм допомагає книга.
Марія Гогільчин, голова громадської організації жінок-інвалідів «Біла тростина»: «Як незрячій дитині можна пояснити, яке сонце, зірки, небо. Це можна засвоїти тільки за допомогою читання книг з рельєфними ілюстраціями».
Микола Макар, представник національної асамблеї інвалідів на Прикарпатті: «Сто тисяч дітей з слабким зором і одна тисяча незрячих. Самі розумієте, що ситуація з освітою і з книгами для діточок, які не бачать, є вкрай тяжка».
Проте в області діє програма — єдина в Україні, кажуть соцпрацівники — яка хоч і не дуже коштовно, проте допомагає незрячим людям
Ярослав Лаган, директор департаменту соціальної політики ОДА: «2013 року по даній програмі виділено 30 тисяч гривень для підтримки діяльності обласної організації УТОСу. Вона має сім регіональних представництв у різних містах нашої області. У Івано-Франківську за поданням міської влади надано 38 світлофорів, для того щоб безпечно було переходити дорогу».
Окреме питання — співпраця з ДАІ. Інспектори роз'яснюють водіям особливості перевезення незрячих людей і наголошують на необхідності суворо дотримуватись правил дорожнього руху
Галина Боднар, керівник обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді: «Є питання із користування транспортними засобами, як сприймається дорожня інфраструктура, тому наші волонтери будуть працювати з водіями, із людьми, які мають власний транспорт і державний транспорт. Вони будуть роз'яснювати, формувати думку величезної категорії водіїв».
Ті книги, які зараз є, видані ще у радянські часи і їх недостатньо. Нові матимуть пластикові сторінки, об'ємні малюнки і тексти. Вартість однієї такої — більше 400-хсот грн. Планують видати 4 тис. примірників. А тому гроші збирають по всій Україні.