12 листопада 2013 року / 23:35
Стан доріг на Прикарпатті
Категорія: Обласна влада, Суспільство
Про якість прикарпатських шляхів. Не видно світла в кінці тунелю. Результати роботи служби автомобільних доріг в області обговорювали посадовці на Дні депутата в обласній раді. Скільки грошей виділено на ремонтні роботи? І коли Івано-Франківщина позбудеться катастрофи автошляхів?
Понад три десятки років прикарпатські автошляхи не бачили капітального ремонту. А після цьогорічної зими — всі тільки й говорять, що про дороги. До кінця року, за словами начальника служби автомобільних доріг, ямковий ремонт зроблять в Рогатині, Галичі та в Кутах. Крім запитань коли? Коментували депутати і якість виконаних робіт. Попередня оцінка — три.
Зіновій Береговський, депутат обласної ради: «На минулій каденції ми величезні кошти дали на те, щоб ви придбали техніку. Техніка японська нормальна. Але напевно треба було ще японців, щоб вони нам побудували нормальну дорогу».
Ольга Бабій, депутат обласної ради: «Оці напливи. Чому вони виникають? Та тому що тої подушки немає такої як треба. Стоки, по дорогах залишаються знову калюжі, навіть після вашого проходу. На превеликий жаль робите ви в дощ».
Для того, щоб асфальтне покриття було якісним, запевнив Рачкевич, потрібно робити водовідведення. І спрямовувати на це не лише державні кошти.
Володимир Рачкевич, начальник служби автомобільних доріг в області: «Викопати 4,5 –5 тисяч кілометрів кюветів — це нереальна справа тільки для одних дорожників і тому це справа нас всіх разом, цілої громади Івано-Франківської».
Бездоріжжя на Прикарпатті — то суцільна катастрофа. Польовими дорогами тепер їздити значно легше. А світла в кінці тунеллю так і не видно. Теоретично область має ще 30 мільйонів на ремонти доріг, та можливості освоїти їх — нема.
Манолій Піцуряк, депутат обласної ради: «Це напевно щось робиться у державі, напевно валиться, щоб завтра поставити іншого власника. Знаєте, коли ви сьогодні кажете: «Закликайте політичні партії не виступати, не перекривати дороги». Я буду говорити, як лікар, як голова комісії і про виконання закону проекторну допомогу. А яким чином швидка доїде по тих другорядних дорогах? Ви кажете, що маєте робити тільки під'їздні дороги. А по тих дорогах, як швидка проїде».
Через жахливий стан доріг люди готові виходити на вулиці. Яскравий приклад цьому Косів.
Володимир Рачкевич, начальник служби автомобільних доріг в області: «Ми з завтрашнього дня вже почнемо там роботи».
Якщо першого дня страйку на вулиці було дві сотні людей, то через чотири дні — удвічі більше.
Остап Дзеса, заступник голови Івано-Франківської обласної ради: «Та сьогодні можна перекрити всі дороги, всієї області. Тут сидять голови районних рад і кожний може мою думку підтвердити».
Такі страйки заступник голови обласної ради називає неправильним рішенням. Бо таким чином, на його думку, проблеми не вирішити.
Тарас Парфан, депутат обласної ради: «Те, що ви говорите про перекриття — це одна частина, це крик душі, але пройде ще трохи часу і появиться друга частина — юридична. І вас почнуть подавати до суду. І ви будете персонально, особисто відповідати за той стан доріг, який є, і за ті дорожньо-транспортні пригоди, в тому числі втрату життя у людей через стан доріг».
Гроші на ремонт замерзли. А люди холоду не бояться і готові боротися. Що ж. Як жартують автовласники, хороший асфальт на дорозі не валяється.