8 листопада 2013 року / 01:57
Триває тиждень фінансової грамотності
Категорія: Фінанси, Суспільство
У рамках тижня фінансової грамотності, який в Україні відбувається вперше, працівники банків зустрічаються зі школярами. Дітям розповідають про те, як заощаджувати. Для багатьох відкриттям стало те, що й невеликі кошти можна ефективно примножувати.
Копійка — до копійки, гривня — до гривні. Плюс самовладання і бажання примножити свої багатства. Гроші збирати неважко, переконують фінансисти. Потрібно тільки добре зважити, що-куди-і скільки і поміркувати, без чого можна обійтися, а на чому краще не економити, аби потім не платити втридорога. Так, заощаджувати не радять на здоров'ї. А от програму розваг можна переглянути. Банкіри кажуть: розповідати, що таке гроші і як з ними поводитися, не зарано. Позаяк у майбутньому дітям буде легше впоратися із фінансами. Відтак формулюють основну мету таких зустрічей.
Юрій Драбич, заступник начальника управління НБУ в Івано-Франківській області: «Що таке сімейний бюджет? Формування сімейного бюджету. Ми розуміємо, що головним пріоритетом є донесення цього до дітей. Тому що засади формування сімейного бюджету формуються в дитинстві».
Годину спілкування із фінансистами діти, як не дивно, не нудьгували. Кажуть, дізналися багато нового.
Андрій Штангрет, гімназист: «Ця зустріч з банкірами допомогла мені багато чого дізнатись: як правильно заощаджувати та витрачати гроші. Також я дізнався, що у віці 14 років можна відкрити свою банківську картку і мати свої власні кошти».
Для них працівники НБУ розробили спеціальний посібник, де розписані моделюючі ситуації, пов'язані з грошовим обігом, банківською мережею, пояснюється, що таке кредити, комісії, валюта тощо. А у робочому зошиті сформульовані завдання. Поки такими матеріалами можна скористатися в обласних юнацькій та науковій універсальній бібліотеках. А фінансисти зустрічаються і зі старшими людьми, адже питання виникають у всіх.