1 листопада 2013 року / 00:26
Підготовка до "Галицького балу"
Категорія: Культура
Любителі вальсів та котильйонів 13 листопада матимуть змогу знову зібратися на танцювальному паркеті. Саме цього дня відбудеться щорічний «Галицький бал». Організатор дійства — Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Молодіжна адміністрація області. Відбуватиметься захід під патронатом голови ОДА Михайла Вишиванюка та за підтримки міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса. Генеральний інформаційний партнер ОТБ «Галичина.» Напередодні балу його організатори знайомили журналістів з програмою та новинками цьогорічного дійства.
«Галицький бал» вже в дев'яте тішить івано-франківців. Як і в попередні роки програма цього дійства буде досить насиченою. На гостей чекають майстер-класи від відомих хореографів, покази колекцій весільних та вечірніх суконь, цікава програма зірок шоу-бізнесу та гостей заходу, святковий фуршет та ще чимало сюрпризів і подарунків обіцяють організатори балу.
Ганна Крисюк, голова молодіжної адміністрації області: «Є запрошених десь близько 30 гостей із інших регіонів. Це є партнери молодіжної адміністрації по міжнародних меморандумах, це є наші гості із Європи, із Грузії і, можливо, навіть будуть посадовці. Є хороша слава Галицьких балів. З серпня місяця вже телефонують із Польщі, із Німеччини, тобто наші партнери і колеги молодіжної адміністрації по різних проектах, які навіть мають графські титули і дуже зацікавлені приїхати».
Для усіх, хто забажає відвідати бал, доведеться витримати суворий дрес-код дійства — для дам бальна сукня, чоловіків — смокінг або костюм. Плюс до цього — придбати запрошення вартістю 150 гривень на дві особи. А напередодні грандіозного дійства у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника з 3 листопада можна буде пройти спеціальні майстер-класи. Отриманні знання з танців вже 13 листопада усі охочі зможуть застосувати на паркеті «Галицького балу».
Лілія Борисевич, незмінний режисер «Галицького балу»: ««Галицький бал» характерний своїми танцями. І коли зараз говорять про те, що коломийки на Галицькому балі взагалі не було. То ми можемо сказати, що на Галицьких балах коломийка була традиційним танцем. Нею починали і нею закінчували. Це танець, який був традиційний на теренах Галичини. Чому власне на теренах Галичини? Тому що все-таки нам ближча Гуцульщина. Коломийка — це національне відображення народу, який тут проживає. В Австро-Угорщині були бали, які мали національний характер».
Василь Васірук, танцмейстер «Галицького балу»: «На нашому святі ми будемо проводити майстер-класи з побутових танців, таких як бран, який залишається першоосновою в розвитку танцювального мистецтва, який, починаючи від епохи Середньовіччя до 18-го століття, яким відкривали і завершували бали. Також будемо проводити і з веселої жвавої польки. Нова форма буде йти полонез з претенденток — це молодих дівчат, які вперше беруть участь у балі».
Тож, 13 листопада молодь Прикарпаття вкотре зможе відвідати «Галицький бал». Для цього необхідно придбати запрошення, дотримуватись дрес-коду, бути у чудовому настрої та обов'язково танцювати. Саме такі вимоги до учасників балу ставлять організатори дійства.