28 жовтня 2013 року / 22:18
Прикарпаття підтримує школи Поділля
Категорія: Освіта, Суспільство
Сучасна освіта потребує сучасної книги. Однак відомо, що бібліотечні фонди у сільських школах поповнюються нечасто. Найгостріший дефіцит україномовної літератури відчувають бібліотеки в центральних і східних регіонах. У цьому переконалися наші кореспонденти, які побували в сільських школах Поділля. Чим живуть тамтешні педагоги та школярі, і як їм може допомогти громада Прикарпаття — про це в наступному сюжеті.
Колодіївська загальноосвітня школа — невелика, але дуже охайна. Зараз тут навчається 56 учнів, хоча класи розраховані на вдвічі більшу кількість дітей. Однак молодих родин у селі з кожним роком стає дедалі менше, адже жити за сорок кілометрів від районного центру — Кам'янця-Подільського — бажають не всі.
Тетяна Боднар, директор Колодіївської загальноосвітньої школи: «Багато молодих батьків виїхали з нашого села і кожен рік в нас учнів все менше і менше».
Попри це класне і позакласне життя у Колодіївській школі не завмирає. Учні організували тут справжній музей народного побуту і зібрали колекцію унікальних рушників. Старшокласниці самі проводять тут екскурсії для гостей. А ще тутешні школярі цікавляться українською історією та літературою. Тому подарунки від гостей з Прикарпаття тут прийняли з великою радістю. Ще торік письменницька громада Івано-Франківщини зібрала для Колодіївської школи чималу книжкову колекцію. Зокрема — підбірку журналів «Перевал» — офіційного видання Прикарпатських письменників.
Ніна Побережна, заступник директора Колодіївської загальноосвітньої школи з навчально-виховної роботи: «Цей журнал нам приніс велику користь. Наші українські мовники беруть матеріал саме із журналу «Перевал». Я хочу, щоб цей журнал у нашій школі був не тільки як подарунок від вас, а я пропагую щоби наші вчителі передплатили його і мали, як методичну літературу в своїх кабінетах».
Цього року прикарпатські інтелектуали передали подільським школярам не тільки книги, але й чималу відеотеку з патріотичною музикою і фільмами. А завдяки меценатам, у Колодіівській школі з'явився сучасний телевізор.
Тетяна Боднар, директор Колодіївської загальноосвітньої школи: «Наші діти побачили, яка чарівна природа на гуцульщині, познайомилися з традиціями, з талановитими дітьми. Матеріали, які ви нам дали, ми будемо використовувати на уроках».
Без патріотичного виховання молоді не можливий розвиток сучасних Збройних Сил. Вважають у Регіональному медіа-центрі Міністерства Оборони України. Саме ця організація висунула ідею поєднати зусилля письменників та педагогів у різних куточках країни заради спільної мети.
Володимир Скоростецький, офіцер Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України у місті Львові: «Ми хотіли би ширше використовувати наші можливості і більш тісно співпрацювати з закладами освіти. Особливу увагу хотіли би приділяти сільським школам, навчально-виховним закладам. Ми розуміємо, що діти наше майбутнє і те, що вони вивчають у школі, залишиться з ними на все життя. "
Військові планують і надалі проводити такі патріотичні акції у різних освітніх закладах країни. І сподіваються, що до них долучиться якомога більше небайдужих громадян.