25 жовтня 2013 року / 15:45
Банк вживаних речей
Категорія: Соціальна сфера
«Добра справа». Під такою назвою в Івано-Франківську відкрили Банк речей для соціально незахищених верств населення. У цьому так званому «магазині» люди із малозабезпечених сімей безкоштовно отримуватимуть одяг, взуття, побутову техніку та інші потрібні речі. Головне — підтвердити свій статус довідкою від соціальних служб.
Ідея створення Банку речей для соціально незахищених громадян виникла з ініціативи голови обласної державної адміністрації. А її втіленню посприяли Товариство Червоного Хреста, регіональне відділення Фонду державного майна та численні меценати. Завдяки їм, у щойно відкритому банку, можна отримати не тільки одяг, але й речі домашнього вжитку, дитячі іграшки чи побутову хімію.
Ярослав Лаган, директор департаменту соціальної політики ОДА: «Людина може сюди прийти, підібрати з тих речей, що їй подобаються і підходять для неї. Тоді взяти направлення від територіального центру або Червоного Хреста і на основі того направлення вона зможе отримати ті речі, які їй підходять».
Стати клієнтами банку речей зможуть самотні непрацездатні громадяни похилого віку, інваліди, багатодітні сім'ї, родини, які постраждали від стихійних лих чи інших надзвичайних ситуацій.
Валерій Старченко, голова обласної організації товариства Червоного Хреста: «Ми, на даний час, надаємо допомогу практично підлеглим, які стоять під опікою Червоного Хреста. У нас в області таких 6,5 тисяч людей: самотні пристарілі, багатодітні, але на превеликий жаль, таких людей набагато більше».
Одна особа може безкоштовно взяти з банку лише одну одиницю верхнього одягу чи сезонного взуття. А от принести одяг може кожен, хто відчуває потребу поділитися з ближніми.
Ярослав Лаган, директор департаменту соціальної політики ОДА: «Будемо старатися так, щоби речі здавали по місцю розміщення офісу Червоного Хреста — це Мазепи 135. Там вони будуть проходити сортування і по мірі необхідності, в зв'язку з тим, що розмір цього приміщення не дозволяє розмістити одночасно дуже багато. По мірі звільнення виставкових будуть сюди доставлятися речі».
Валерій Старченко, голова обласної організації товариства Червоного Хреста: «Будем просити людей, щоби речі були чисті, попрасовані, щоб не соромно було дати іншим людям. Ми не хочемо зробити з таких закладів свалку, вибачте, грубо я так кажу. Але, дійсно, нам треба нормальні речі, які б люди далі могли носити».
Пункти прийому вживаних речей вже давно функціонують у всіх районних центрах Прикарпаття. Однак представники соціальних служб сподіваються, що з відкриттям таких своєрідних банків вдасться розширити асортимент і залучити до шляхетної справи якомога більше благодійників.