25 жовтня 2013 року / 15:33
"Використання педагогічної спадщини Мирослава Стельмаховича в освітніх закладах Івано-Франківщини"
Категорія: Освіта
«Використання педагогічної спадщини Мирослава Стельмаховича в освітніх закладах Івано-Франківщини» — тема обласних читань, які провів Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Вчителі, психологи, вихователі мали нагоду не лише прослухати лекції, а й стати учасниками майстер-класів.
Академік Мирослав Стельмахович народився на Львівщині у 1934 році. Завершив земне життя в Коломиї у 1998. Він був не лише видатним педагогом і етнографом, а й красивим у всіх проявах чоловіком. Не читаючи сучасних авторів, знав і використовував етичні прийоми у спілкуванні зі студентами та колегами. Інспектор, завуч, директор, викладач, академік — усі ці посади та звання не забрали у Мирослава Стельмаховича людяності і чистоти.
Оксана Нахлік-Стельмахович, дочка академіка, кандидат філологічних наук: «Він був надзвичайно цілісний: не можна було відділити, як науковця, як сім'янина, як товариша, як батька, тому що він був одночасно і скрізь однаковий. В тому плані, що він свою оцю духовність, наповненість ніс в усе».
Залишившись у 14 років сиротою, Мирослав Стельмахович наполегливо вчився і формувався, як особистість. Світлий і скромний водночас, він усвідомлював значимість народної педагогіки. Головною працею його життя стала книга «Народна педагогіка», де він, використовуючи матеріал українського фольклору, етнографії, родинне виховання, розкриває сутність народної педагогіки, традиції, зв'язок з історією, культурою. Ця праця давно вже стала класичним посібником для вчителів.