25 жовтня 2013 року / 15:14
Семінар "Встановлення індикаторів сталого розвитку"
Категорія: Економіка
Івано-Франківськ спільно з румунським містом Бая-Маре втілює в життя міжнародний проект в рамках програми прикордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» за фінансової підтримки ЄС. Партнерами проекту є Асоціація розвитку спільнот «Околиці Бая Маре» та громадська організація «Центр муніципального та регіонального розвитку — Ресурсний центр» в Івано-Франківську. Відбувся другий робочий семінар під назвою «Встановлення індикаторів сталого розвитку».
Міжнародний проект під назвою «Інтер-Урбан» розрахований на рік, фінансується коштом Євросоюзу і кінцевою метою його є створення і впровадження в практику інтегрованої інформаційної системи та інтерактивної платформи, де будуть оприлюднені досліджені індикатори, тобто фрагменти інформації в різних галузях і сферах життя. До системи матимуть доступ як українці, так і румуни. 50 індикаторів в процесі моніторингу розвитку територій довкола Івано-Франківська та румунського Бая-Маре покажуть, як місто впливає на приміські населені пункти.
Паул Пеце, менеджер проекту в Бая-Маре (Румунія): «Хочемо бачити, яким чином впливають міста на розвиток околиць міст Івано-Франківська та Бая-Маре. Таким чином, будемо визначати ці індикатори і показники, щоб ми могли зрозуміти куди рухаємося. Ми будемо визначати різні типи індикаторів, що стосується економіки, культури, довкілля, які будуть впливати на розвиток наших міст».
Двостороннє вивчення досвіду двох міст, в рамках проекту, дозволить виокремити спільні проблеми та використати кращі сторони. Як добрий приклад: Івано-Франківськ має позитивні напрацювання в інвестиційному розвитку та створення сприятливих умов для малого і середнього бізнесу.
Богдан Білик, начальник економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківського МВК: «Цей проект мав би узагальнити спільні економічні, соціальні показники розвитку двох міст і двох регіонів, з тим щоби перспективи можна було порівнювати і десь допомагати одне одному місту в питаннях покращення умов проживання, або економічного розвитку, того чи іншого міста. Кінцевим моментом мають бути вироблені спільні індикатори аналізу економічно-соціального розвитку, які в перспективі щороку будуть порівнюватися на додаткових зустрічах. Також вивчення передового досвіду розвитку того чи іншого міста і використання того досвіду в реалізації конкретних програм на рівні міста».
Розвиток транспортної інфраструктури, збереження екології, надання послуг населенню на високому сучасному Європейському рівні, створення сприятливих умов для туристичного розвитку — такі спільні дотичні для двох міст в рамках діючого проекту «Інтер-Урбан». Транскордонна база даних індикаторів моніторингу процесу сталого розвитку на територіях Бая-Маре та Івано-Франківська.