17 жовтня 2013 року / 22:41
Боротьба за гаражі
Категорія: Конфлікт
Боротьба за гаражі. Конфлікт довкола гаражного кооперативу «Соколи», що на вулиці Вовчинецькій в Івано-Франківську, триває. Власники гаражів протестують і вкотре зібрались на збори. Вимоги ті ж самі — відновити роботу їхнього кооперативу та скасувати приватизацію земельної ділянки під нинішньою вже автомобільною стоянкою, що належить підприємству «Родон».
Люди обурені і не розуміють чому вони, як члени гаражного кооперативу, повинні сплачувати щомісяця кошти, як за автомобільну стоянку. Стверджують: «Гроші у них вимагають, однак договір укладати не поспішають».
Роман Жирун, юрист: «Жодного договору з нами не укладають, тобто ми говоримо, що є гаражний кооператив. Укладіть, якщо навіть на сьогоднішній день ви є власники земельної ділянки, укладіть з нами договір оренди і ми будем платити. Жодних договорів, тобто просто беруть гроші і ми не знаємо куди вони йдуть».
Валерій Черномиз, власник гаражу: «200 гривень за гараж — це абсурд. Вони зробили гаражну стоянку. Не кооператив гаражний, а гаражну стоянку, який підпадає під другий ракурс».
Керівник підприємства проблеми тут не бачить, каже: «Кожен власник гаражу платить доволі помірну ціну».
Ярослав Каспрук, директор підприємства: «Я не розумію претензій цих людей по ціні. По-перше — ця ціна вже діє більше року, тобто вона десь з 2012 року така ціна встановлена. 200 гривень можуть платити, якщо площа гаража не 25 м2, а пропорційна, тобто чим більша площа гаража, тим, відповідно, більша орендна плата».
Однак члени гаражного кооперативу «Соколи» переконані: «Опинилися у заручниках ситуації». На їхню думку більше 6 га землі під гаражами акціонерне товариство приватизувало незаконно.
Роман Жирун, юрист: «Гаражний кооператив звернувся до господарського суду Івано-Франківської області щодо визнання незаконно виданого державного акту на право власності на земельну ділянку. З цього приводу є також висновок державної сільськогосподарської інспекції в Івано-Франківській області, де чітко зазначено, що видача державного акту здійснювалась з порушенням чинного земельного законодавства, оскільки на момент видачі державного акту, на цій земельній ділянці уже знаходилися гаражі і, відповідно, власники гаражів мали першочергове право на виділення їм цієї земельної ділянки на умовах оренди».
Натомість у керівника підприємства та начальника автомобільної стоянки свій погляд на ситуацію.
Ярослав Каспрук, директор підприємства: «Такі суттєві судові рішення, які були за позовом гаражного кооперативу «Соколи» до господарського суду про визнання недійсним державних актів на приватизацію. Вони їх повністю програли і на сьогоднішній день є рішення суду, яке відказало в позові цьому кооперативу і признало, що державний акт є дійсним і відповідає всім вимогам».
Іван Якубенко, начальник автомобільної гаражної стоянки: «Певна група людей хочуть сказати, що земля приватизована незаконно. Будь ласка доводьте у судах, що незаконно. Рішення суду від 28 вересня цього року господарського суду: земля приватизована законно».
Законність приватизації не варто ставити під сумнів запевняє сільський голова Вовчинця Михайло Назар.
Михайло Назар, сільський голова Вовчинця: «Це, на мою думку, був би повний абсурд про відміну державних актів. Адже процедура була витримана 100% правильна, але, якщо допустити, що такий варіант відбувся би, то земля не може перейти, за рішенням суду, іншому власнику. Земля знову повернеться в комунальну власність Вовчинецької сільської ради».
Однак члени кооперативу надії не втрачають. Люди навіть приватизовують свої гаражі.
Валерій Черномиз, власник гаражу: «Отримав технічний паспорт на гараж — на 32 м2. Це моя власність».
Члени кооперативу «Соколи» сподіваються — проблему таки можна вирішити мирним шляхом. Втім остаточну крапку у цій ситуації має поставити суд.