17 жовтня 2013 року / 20:12
Бурштинська ТЕС
Категорія: Економіка, Екологія
Найбільший виробник електроенергії в Західній Україні Бурштинська теплоелектростанція нарощує свої потужності. Після реконструкції в минулому році енергоблоку №7, на що було витрачено 460 мільйонів гривень і завдяки чому вдалося підвищити його навантажувальну здатність більше як на 25 МВт за годину, цього року вже на завершенні подібне технічне переобладнання 5-го блоку, вартістю понад 600 мільйонів гривень.
Василь Немченко, головний інженер ДТЕК Бурштинська ТЕС: «В реконструкцію цього блоку, модернізацію, вложено 605 мільйонів. Основні складові — це ремонт, вірніше реконструкція турбіни, реконструкція системи керування блоком, реконструкція електричної частини і, саме головне, реконструкція електрофільтра».
Саме зменшення шкідливих викидів у атмосферу — одна з головних вимог, яку ставить компанія ДТЕК, сьогоднішній власник теплоелектростанції, перед Бурштинськими енергетиками. Після реконструкції енергоблоку №7 і встановлення там нового електрофільтру нині, пишається керівництво станції, кількість твердих частин у викидах складає від 15 до 50 міліграм на метр кубічний, що у тричі менше від загальноприйнятих Європейських норм.
Василь Немченко, головний інженер ДТЕК Бурштинська ТЕС: «Це було основним із, основною вимогою при отриманні ІНВЕСТ-контролю. Це абсолютно не обговорюється. Екологічні проблеми тут, навіть мови нема. Тим більше ми знаходимся в Карпатському краї. І Європу посипати нам попелом ніхто не дозволить».
Екологічну ситуацію, кажуть енергетики, покращать і встановлені новітні іноземні системи пневмо- і гідрозоловідведення.
Віталій Леськів, начальник відділу експлуатації будівель і споруд та капітального будівництва ДТЕК Бурштинської ТЕС: «На електрофільтрі №5 у нас змонтована сучасна система пневмозоловиділення, що дасть можливість нам відбирати суху золу, яка користується попитом в будівельній галузі і, тим самим, зменшити навантаження на гідрозоловідвали і екологічну ситуацію в районі в цілому».
Усі ці реконструкції спрямовані на збільшення потужностей та на зменшення шкідливих викидів в атмосферу стали можливими завдяки інвестиційній програмі, розробленій у компанії ДТЕК.
Василь Немченко, головний інженер ДТЕК Бурштинська ТЕС: «Програма зложена інвестиційно до 30-го року. Зразу є вже наступний етап після пуску блоку №5, реконструкція блоку №10. За ним іде восьмий, дев'ятий блоки і в подальшому демонтаж першого і четвертого блока заміною новим будівництвом, новими блоками».
Реконструкція дасть можливість підвищити маневреність і економічність роботи енергоблоку, а в енергосистемі з'являться додаткові можливості для розширення експорту електроенергії. Модернізація електро-експортних потужностей сприятиме забезпеченню надійних поставок електроенергії українським і зарубіжним споживачам.