16 жовтня 2013 року / 15:19
Ділові люди
Категорія: Соціальна сфера, Самоврядування
Найближчим часом Верховна рада України має прийняти зміни до Податкового закону та закону «Про джерела фінансування дорожнього господарства України». Це питання розглядалося на засіданні ради громадського об'єднання «Ділові люди Прикарпаття». Здавалося б яке відношення до цієї проблеми мають підприємці та промисловці? Виявляється, безпосереднє. Від стану наших доріг залежить і успіх бізнесової справи.
Про стан доріг, особливо Прикарпатських, годі говорити, вони жахливі. Запитання, яким чином це впливає на бізнес краю? А своєчасна доставка сировини та відправка готової продукції? Хоч би ці дві причини є приводом до обговорення. Ці власники автотранспортних засобів знають, що раніше при техоглядах мусили сплачувати, так званий дорожній збір. Ці кошти йшли на будівництво та ремонт доріг. Нині вони закладені у вартість пального і через акцизні збори наповнюють державний бюджет, який і виділяє гроші для дорожньої господарки. Ніби цивілізовано і справедливо, але і тут виникають проблеми.
Василь Гродюк, голова ради ГО «Ділові люди Прикарпаття»: «Ми повинні були отримати, в середньому, десь біля двох гривень з одного літра продукції. Повинні були отримати на фінансування і ремонт доріг в області десь порядка 380 мільйонів. По даних — за перше півріччя ми отримали 67,2 мільйона. Виходить, що ми практично отримали тільки п'яту частину».
«Ділові люди Прикарпаття» пропонують впровадити диференційний акцизний збір. Наприклад, дохідна частина державного дорожнього фонду формується від надходжень від виробників та імпортерів нафтопродуктів, а територіальний — від реалізаторів пального. При скрупульозних підрахунках, співвідношення виглядало би так: виробники та імпортери сплачують 68% від існуючого акцизного збору, а реалі затори — 32%. Поки що така пропозиція.
Василь Гродюк, голова ради ГО «Ділові люди Прикарпаття»: «Тоді, я думаю, ці кошти би лишались на місці і будем казати, місцеві органи самоврядування керували цими коштами і дорожні служби виконували роботу. Бо при тих роботах, які виконує дорожні служби. Я сьогодні приклад проводив: кидають шуфлю асфальту і жінка в галошах б'є, уплотняє, то це сміх. Це показати в Європі — з нас сміятися будуть».
Геннадій Говорков, член ради «Ділові люди Прикарпаття»: «Дороги передаються облдержадміністрації. Є державні дороги. Передаються безпосередню, вводять диференційований акцизний податок, тобто він має розділитися на дві складові: перша складова — це плотять виробники та імпортери, друга складова — це плотять реалізатори нафтопродукції».
Прийняття таких заходів поліпшило би стан наших доріг, але ми досі не відаємо скільки у нас діючих автозаправних станцій. Одні кажуть — 156, інші -191. І хто повірить, що денна виручка однієї станції 1500 гривень? Як кажуть слова тут зайві.