15 жовтня 2013 року / 20:30
Вони не відступають.
Категорія: Влада
Вони не відступають. У Калуші вже другий тиждень страйкують чиновники. Нагадаємо — вони пішли у безоплачувані відпустки через блокування держказначейством мільйонних рахунків та «скупий» бюджет міста. Ситуація, кажуть у міській раді, дійшла до критичної відмітки. Тому підтримати держслужбовців вирішили й працівники бюджетної сфери міста. Хто саме — дивіться далі.
У міській раді Калуша уже не так порожньо, аби не паралізувати повністю її роботу, у кабінети повернулися четверо держслужбовців, один із таких Микола Шинкар — у відпустку начальник відділу ішов за власним переконанням.
Микола Шинкар, начальник відділу внутрішньої політики Калуської міської ради: «Вибачте, якщо сьогодні стоять вісім мільйонів з половиною у казначействі і мені не можуть купити скрепку чи листок паперу, то це — вже нонсенс».
Але якщо з відпустки повернулися всього кілька людей, то пішли на вимушений відпочинок у сотні разів більше — це керівники бюджетних установ міста: шкіл, садочків, лікарень — усього тисяча людей. У Калуській лікарні у відпустці 20 працівників адміністративного складу. Заяви медики продовжують писати, бо ситуація кажуть не покращилася.
Наталя Кінаш, Т. В. О. головного лікаря Калуської ЦРЛ: «Поточні ремонти медичної апаратури — вони абсолютно заблоковані, не проходять проплату. Ми не можемо якісно проводити діагностику. Закінчуючи такими простими речами, але вкрай необхідними для стаціонарів, як миючі засоби. Ми працюємо в борг».
Школи та садочки Калуша теж без керівників.
Леся Кобзан, заступник начальника управління освіти Калуської міської ради: «У відпустки без збереження заробітної плати пішло 12 директорів загальноосвітніх навчальних закладів, 11 керівників завідувачів дошкільних навчальних закладів та 4 директори позашкільних навчальних закладів. Це усі, які є у місті Калуші».
Вимушено відпочивають і окремі працівники управлінь міської ради, щоправда наголошують чиновники, життєдіяльність міста через це не паралізована.
Василь Турчин, заступник міського голови Калуша: «Невідкладна медична допомога надається в повній мірі. Не зірваний навчальний процес. Управління праці приймає заяви. Так само як і апарат виконавчого комітету».
Але, що буде завтра чиновники сказати не можуть. У казначействі досі «висять» понад вісім мільйонів гривень, передбачених для розвитку міста. З жовтня не мають коштів і на виплату зарплати бюджетникам. Наталі Колутухіній боргують з вересня. Жінка прийшла до міської влади просити допомоги.
Наталя Колотухіна, вчитель музичної школи: «Я прошу в заяві виплатити зарплату за вересень і жовтень, у зв'язку з заборгованістю перед банком, бо мені банк уже погрожує, що вони прийдуть і будуть накладати штрафи».
І все ж надію калуські чиновники отримали — до міської ради надійшов лист від кабміну з дорученням мінфіну, казначейству та облдержадміністрації вирішити проблему.