11 жовтня 2013 року / 19:02
Бюро медико-соціальної експертизи
Категорія: Медицина
В Івано-Франківському обласному бюро медико-соціальної експертизи відбулося зібрання експертів області з тимчасової втрати непрацездатності. Медики підбили підсумки роботи за дев'ять місяців поточного року.
Минув рівно рік відтоді, як бюро медико-соціальної експертизи працює в новому відреставрованому приміщенні. Це поліпшило не тільки умови праці медиків, а й умови для інвалідів. На Прикарпатті більше 80-ти тисяч людей, які мають інвалідність, тобто стійку втрату працездатності. Причин для цього чимало.
Михайло Кулаєць, начальник обласного бюро МСЕК: «Це є новоутвори, захворювання ішемічної хвороби серця, також цереброваскулярні захворювання і захворювання кістково-мязевої системи. Тобто він не дуже зріс. Як правило показник оптимальний, але от ця тенденція, вона залишається. Тим більше, що в нашій області почалися досить активні медичні втручання щодо стентування, здійснення операцій на серці».
На загальному рівні інвалідизації в державі наша область не серед найгірших. Статистика стверджує: ситуація стабільна.
Микола Олінійчук, перший заступник директора департаменту ОЗ ОДА: «Ми за минулий рік маємо 12 рейтингове місце по інвалідності населення у працездатному віці, а в цілому по інвалідності ми входимо в п'ятірку кращих, де не є висока інвалідність серед населення. Інвалідність — це в першу чергу профілактика інвалідності, це і виявлення захворювання своєчасно, це і лікування, це і реабілітаційні заходи. Ми робимо спільно всі заходи, вживаємо для того, щоб все-таки не допускати людей до інвалідності».
За дев'ять місяців поточного року, в МСЕК не зафіксовано жодних стягнень, дисциплінарних порушень і службових розслідувань, а це — свідчення доброї роботи цієї служби.