7 жовтня 2013 року / 23:19
Зустріч міністра доходів і зборів України з інвесторами
Категорія: Фінанси, Економіка
В Ужгороді відбулася зустріч міністра доходів і зборів України Олександра Клименка з інвесторами Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. В рамках робочого візиту, високопосадовці міндоходів відвідали реконструйований пункт пропуску на Українсько-Угорському кордоні: Чоп-заході. Також представлено нового начальника Чопської митниці — Сергія Харченка.
В зустрічі взяли участь власники та виконавчі директори 130 найбільших підприємств, в тому числі із зовнішніми інвестиціями, керівники головних управлінь та митниць міндоходів Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Основне питання для обговорення: створення сприятливого бізнес-клімату для залучення інвестицій; розвитку малого і середнього підприємництва; відкритість, прозорість і чесність у сплаті всіх податків та зборів; перехід на новітні форми і методи роботи. Якраз міністерство доходів і зборів України швидкими темпами реформується і бере за зразок найпередовіші світові досягнення сфери оподаткування. Напередодні підписання договору про асоціацію з ЄС, велику надію покладають на західно-українські області, де вже залучено і розвивається багато іноземних інвестицій.
Олександр Клименко, міністр доходів і зборів України: «Західний регіон повинен стати драйверами цих змін. Ви будете для всієї України взірцем цих змін і на вашому прикладі кожен українець має змогу побачити ці переваги цього кроку».
Розглянули на зустрічі і проблемні для бізнесу питання, зокрема, турбує митна вартість на товари, яка, за словами підприємців, часто завищена і необ'єктивна. Побоюються і ті підприємці, в яких майже всі ринки збуту в Росії, хоча це питання, звичайно, не до міндоходів. А ось про не відшкодоване ПДВ тут вже не звучало і в цьому велика перевага впровадження автоматичного режиму його повернення.
Олександр Клименко, міністр доходів і зборів України: «Підприємств, що працюють в цих областях (трьох) станом на 1 жовтня відшкодовано 2,5 мільярдів гривень. При заявці майже 1,5 мільярда».
Сьогодні міністерство доходів і зборів актуалізує питання прямих контрактів. Правила чіткі і прозорі:рух документів повинен співпадати з рухом товарів, а точка прибутку має бути в Україні. Закон про трансферні утворення спрямований на руйнування «обшорних» схем, які дозволяли відмивати поза податками великі кошти.
Олександр Клименко, міністр доходів і зборів України: «Близько 20 мільярдів, найближчі три роки, надійде до державного бюджету. 20 мільярдів — це розрахункова сума, яка розраховувалась експертами, фахівцями міністерства доходів і зборів і вона також має місце. Близько 0,5 мільярда до мільярда надійде вже до кінця цього року і ми це бачимо».
Зустріч відбулася у формі відвертого, конструктивного діалогу. І в цьому є свої переваги.
Ігор Висоцький, директор дочірнього підприємства (Львівська область): «Система має бути цілісна по ставленню, тому що, з одної сторони можна поставити податки, а з другої сторони піти і іншим чином: оштрафувати підприємство, чи якось там заважати їм працювати».
Світлана Криворучко, директор Івано-Франківського хлібокомбінату: «На сьогоднішній зустрічі було дуже задано багато конкретних запитань і ми також отримали багато конкретних відповідей, як міністр сам відповідав, так і представники міністерства».
Андрій Андріїв, власник підприємства (Закарпаття): «Інвестиційний клімат в нас тому що, от коли я був в Швеції, там, ну наприклад, в них податкова спілкується з «бізнесом» щиро і з усмішкою. І якраз сьогодні в нас тоже день усмішки, і сьогодні в нас дійсно така робоча зустріч і нагода поспілкуватися з міністром нашим».