7 жовтня 2013 року / 23:11
«Неймовірні пригоди Івана Cили»
Категорія: Культура, Мистецтво
У вересні 2011 до Віктора Андрієнка з пропозицією створити дитячий повнометражний фільм звернувся продюсер Володимир Філіпов. Потрібно було щось наше: українське.
Шукали цікаве не лише дітям, але і дорослим. За основу взяли книжку Олександра Гавриша «Неймовірні пригоди Івана Cили» — про життєву історію Закарпатського силача Івана Фірцика, якого 1928 року визнали найсильнішою людиною планети.
На екрані його образ втілив український спортсмен, чемпіон України з паверліфтингу, автор понад двох десятків світових рекордів, циркач, Дмитро Халаджі. А його суперником, велетом, став інший зірковий силач: наш земляк — Василь Вірастюк.
Василь Вірастюк: «Герой, якого я грав, це — велетень, не переможний, не переможний цирковий силач і вуличний бієць, до того моменту, поки він не зустрівся з Іваном, з головним героєм фільму. Після того його життя змінюється. Він переходить, як би мовити, на бік темних сил, але потім знову ж таки стає хорошим».
Це не перша акторська практика Василя Вірастюка, тому, як він каже, особливих труднощів у роботі не відчув.
Василь Вірастюк: «Я фактично грав самого себе, тому що я грав хоча і циркового борця, але фактично того ж самого спортсмена».
Європу 20-го сторіччя, де відбувається дія, знімали в Кам'янці-Подільському, Чернівцях та Києві, не роблячи при цьому спеціальних декорацій та великої комп'ютерної графіки. Все, починаючи від інтер'єрів і, закінчуючи цирковими трюками, було справжнім.
Віктор Андрієнко, режисер-постановщик: «Це — дешево. Тому що історичне кіно, в якому працюють чотири тисячі акторів масових сцен, десять машин Варшавського автомузею, барандовські костюми, десь триста барандовських костюмів, розумієте… І це дуже дешево».
Фільм створювали півтора року, три місяці з яких тривали зйомки. Приємно, що оператор-постановник, Олександр Кришталович, також вихідець з Івано-Франківщини. Мультиплікації, що додали особливого колориту стрічці, малювали вручну. Над музичним оформленням працювало 120 музикантів, чотирьох оркестрів України. Під час зйомок Олександр Халаджі встановив рекорд: його переїхало три автівки, вагою понад три тонни. Словом багато цікавого ради однієї ідеї: правда переможе.
Віктор Андрієнко, режисер-постановщик: «Коли я запитав дитину сподобалось, не сподобалось. Запитав, а що запам'яталося з фільма? Дитина відповіла: «Правда завжди переможе»».
Дитячий фільм «Іван Cила» можна побачити в кінотеатрах. Стрічка стала початком відродження українського дитячого кіно. Тему про знаних в світі українців та невідомих в рідній державі, Віктор Андрієнко, планує продовжити.