ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
У суботу відбулася загальнодержавна толока під гаслом «Зробимо Україну чистою». Прибрати свої території до Великодня зголосились понад 200 населених пунктів. На Івано-Франківщині толоку проводять втретє. Цього року до акції приєдналися більше 10-ти населених пунктів Прикарпаття. Одним з найактивніших виявився Надвірнянський район. Тут прибирали в четвер, п'ятницю та суботу.
З одного боку — сміттєзвалище, а з другого — засмічена пам'ятка середньовічної архітектури Пінявський замок. Дорога до нього встелена мішками зі сміттям. Схоже, хтось полінувався відвезти непотріб на смітник.
«Це хтось робив ремонт і просто великими мішками це все згрузив біля пам'ятки архітектури національного значення Пнівського замку, — вважає учасниця толоки, голова організації «Воля» Таня Пришляк. — Використані засоби особистої гігієни — це просто жахливо, і коли в такому прибиранні беруть участь діти і це знаходять, це, як мінімум, гидко».
Долучилися до прибирання Пнівського замку і гості міста — студентка Діана Медведєва приїхала до Надвірної провідати бабусю. Киянка розповідає: прогулювалася своїм ще з дитинства улюбленим місцем, побачила активістів і вирішила їм допомогти.
«У нас більш-менш тримають порядок, — говорить дівчина. — Ну, є такі місця, де дуже брудно, але у нас так не прибирають. Так, щоб взяти, зібратися і прибрати — такого немає».
Днем раніше прибирати у Надвірній почали спортсмени. Більше 80-ти вихованців місцевої спортивної школи прийшли з рукавицями та граблями до міського парку та на територію спорткомплексу.
«Хотілось би, щоб Надвірна була чистішою, ніж є, — розповідає юна спортсменка Таня Радишинська, чемпіонка Європи з дзюдо. — Найчистіше місто, яке я бачила — це Лімасол на Кіпрі. Воно дійсно дуже чисте і відрізняється від Надвірної. Там набагато чистіші вулиці, люди не смітять так, як тут. Не викидають пивні пляшки».
«Це дуже гарний виховний процес, — вважає директор надвірнянського спорткомплексу Тарас Вінтоняк, — оскільки дитина, коли дитина сама збирає чуже сміття, вона розуміє, що це робити не потрібно, бо чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять».
У рукавицях, з пакетом для сміття та з граблями можна було побачити у суботу місцевих чиновників. Вони всі без винятку «добровільно-примусово» вийшли на вулиці збирати сміття, — наголосив мер Зіновій Андрійович.
«Хотілося б, щоб з кожним роком все більше і більше бажаючих приходили, — говорить керівник Надвірної, — і не словом, а ділом показували приклад, як треба працювати, наводити лад на території нашого міста».
За ці дні на вулицях Надвірної працювало півтисячі людей, — підрахували координатори толоки. Це значно більше, ніж у попередні роки. Крім того, таку ініціативу вперше підтримали навколишні села.