ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Напередодні Великодня популярними стають майстер-класи з писанкарства. В селі Микитинці Івано-Франківської міськради уже кілька років поспіль древньому ремеслу навчають усіх охочих. Цього року знані писанкарі показують не лише звичні для краю карпатські орнаменти, а й оригінальні лемківські.
У народному домі села Микитинці пахне гарячим воском та фарбами. Люди — від малого до великого — прийшли на майстер-клас із писанкарства. Цього разу вчаться розмальовувати лемківські писанки.
«Будуть робитися крапки і коми. І з тих крапок можна різне щось зробити», — розповідає охочим писанкарка Анна Кирпан.
В одній руці — куряче яйце, в іншій — писачок. Олег вимальовує на писанці свої узори. Робить це впевнено, адже не вперше відвідує подібні майстер-класи.
«Я був того року, писав уже писанки, і прийшов ще раз. Мені дуже сподобалося, я прийшов, щоб написати ще одну», — розповідає юний Олег Горлов, учасник майстер-класу.
Серед учасників — і зовсім маленькі діти, і люди старшого віку. Дехто писачок бере до рук вперше в житті.
«Хоч я й дотримуюся традицій, і дуже люблю писанки, але сама ніколи не писала, — говорить Оксана Іванишин, учасниця майстер-класу. — Це вперше сьогодні я сиджу і вчуся писати писанки. Дуже, дуже тяжко».
Лемківська писанка має свою давню історію та традиції. Рисунок, який виводиться шпилькою, переважно графічний — вона проста у виконанні. На Великдень у кошику лемків розписаних яєць завжди було багато, згадує Анна Кирпан.
«Гуцули писали мало, але шедеври, а тут був інакший принцип, — роз'яснює вона. — Протягом посту яйця залишалися невикористаними, дуже багато яєць, і з них усіх робилися писанки».
Майстриня доводить уже багато років — навчити писанкарству можна кожного. Головне — бажання. Пані Кирпан сподівається, що серед учасників майстер-класу у Микитинцях хтось впізнає рідні орнаменти, бо чимало лемків колись оселилися саме в цьому селі.
«Є частина села над річкою, що називається «рінь», і там є переселенці з межі Лемківщини і Надсяння, — говорить пані Кирпан. — Я не знаю, чи вони є тут, але вони би мали всі писати такі писанки».
Це другий безкоштовний майстер-клас у Миктинцях. У селі планують зробити їх традиційними. Адже навчатися писанкарству щороку прагне все більше людей, а місцева влада зацікавлена у відродженні національних звичаїв.
«Як бачимо, молодь зацікавлена, і не тільки молодь, але і старше покоління, — говорить Ірина Паращук, завідувач сектором народного дому села Микитинці. — Адже зробити власноруч писанку — це для себе подарунок перед Великодніми святами».
Розмальовані писанки учасники майстер-класу заберуть із собою — аби освятити та подарувати найдорожчим людям.