ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
ОТБ «Галичина» :: Новини :: Церкву у Нижньому Вербіжі можуть занести до світової спадщини ЮНЕСКО
Церкву у Нижньому Вербіжі можуть занести до світової спадщини ЮНЕСКО
Категорія: Релігія, Туризм, Мистецтво
Світова спільнота сьогодні відзначає день пам'ятників та історичних місць. Його девізом став заклик «Збережемо нашу історичну батьківщину».
На Івано-Франківщині під охороною держави перебувають 587 пам’яток сакральної архітектури, в тому числі 446 церков. За даними обласного управління охорони культурної спадщини, негайного проведення ремонтно-реставраційних робіт вимагають 129 дерев’яних споруд. В їх числі і п'ятибанна церква Різдва Пресвятої Богородиці у Нижньому Вербіжі на Коломийщині.
Святиня XVII століття збудована, за переказами, побратимом гуцульського героя Олекси Довбуша Григорієм Семенюком. Підвалини її заклали ще за панування польської шляхти, перебула вона австро-угорське володіння, вистояла у часи радянського невігластва.
Тепер, сподіваються культурні діячі і християни, церкву відремонтують і сприятиме цьому той факт, що вона претендує на місце у списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Серед претендентів — ще 7 культових споруд з усієї України.
Фахівців зацікавили форми храму, типові для гуцульської архітектури. Він хрестоподібний, п'ятибанний та триярусний. До того ж, уся робота виконана без жодного цвяха. Усе псує бездарна реконструкція храму у 90-х, коли більшу його частину обшили бляхою. Дерево залишилося хіба у нижньому ярусі та всередині церкви. Решта гниє і пріє під чеканкою. Повернути храмові первісний вигляд непросто, але можливо. Правда, і недешево.
«Всередині є мальований іконостас, — розповідає отець Василь Вепрук, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці. — Ми його не рухали, тому що він дуже гарно зберігся. А так, то в церкві є нові помальовані образи».
Марія Карпенюк, сільський голова, радіє, що коли церква і Нижній Вербіж з'являться на світовій карті, до села частіше приїжджатимуть туристи.