ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
У передвеликодні дні на прикарпатців та гостей краю чекає чимало різноманітних виставок. Одна з них сьогодні розгорнула свою величну експозицію. В обласному краєзнавчому музеї урочисто відкрилась виставка плащаниць з колекції архикатедрального та митрополичого собору Воскресіння Христового.
До уваги глядачів представлена колекція плащаниць, які датуються від другої половини XIX до першої половини XX. Плащаниця — це плат великого розміру із зображенням відбитку Ісуса Христа. На багатьох плащаницях експозиції бачимо, окрім Ісуса Христа, ще й інших біблійних осіб.
«У нас така дискусія велася, яка канонічна плащаниця — чи там, де Він є один в гробі, чи там, де чотири чи п'ять, — розповідає отець Юрій Новицький, адміністратор парафії собору Воскресіння Христового. — Одна література подає, що Ісус лежав в гробі один і повинен бути тільки один. Але якщо є в традиції, що зображено більше осіб — тут немає нічого поганого, я думаю».
«Я мав дуже обмежене уявлення про плащаницю, — продовжує отець Юрій, — але почав читати літературу, пояснення, що це є, які плащаниці є в тій чи іншій місцевості. Ми зуміли зібрати тут не тільки з Галичини, але і зі східної України є багато експонатів. Ми почерпнули дуже багато нового для себе, коли збирали ці плащаниці».
Як зазначив отець Юрій, за 8 років вдалося зібрати більше ста плащаниць. Але з огляду на брак місця у виставковій залі, для показу обрано 52 експонати.
Плащаниця Ісуса Христа використовується під час богослужіння Великої п'ятниці та Великої суботи. Плащаниця Богородиці — при богослужінні Успіння.