ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Про те, що в цьогорічному бюджеті невистачає коштів на виплату заробітньої плати педагогам вже ні для кого не є секретом. Головний освітянин області Зінаїда Болюк запевняє: «У навчальних закладах економитимуть кошти, однак, глобальних проблем це не вирішить».
Зінаїда Болюк, начальник ГУ освіти і науки ОДА: «Ми будемо економити на енергоносіях. Ставимо вікна, будуємо котельні, для того щоб забезпечити якомога менше видатків. Цодо ситуації освіти в області. Хочу сказати, що в цілому, в нас 4 ризикованих райони в яких є дуже велика мережа і мала кількість учнів. Серед них — Рогатинський, Галицький, Тлумацький і Городенківський. Найкатастрофічніша ситуація у Рогатинському районі».
Так звана реорганізація, чи як йдеться в розпорядженні ОДА — оптимізація, позбавить роботи близько 200 педагогів. Щоб приймати такі серйозні рішення необхідне серйозне обгрунтування — переконані місцеві посадовці.
Олександр Левицький, перший заступник голови обласної ради: «Рішення передчасне, рішення необгрунтоване, а коли буде обгрунтування — тоді будемо звертатися до уряду, до всіх тих хто зобов'язаний забезпечити фінансування бюджетної сфери і все таки здійснити так як належно».
Невдоволеними у цій ситуації будуть як освітяни, так і громади. Адже скорочення працівників, оптимізація бюджетних установ потребують затрати чималих фінансових ресурсів.
Дмитро Дзвінчук, голова комісії: «Нас цікавить впершу чергу педагогічні працівники, як вони будуть працевлаштовані, чи скорочення близько 200 педагогічних ставок не потягне за собою ріст видатків.І знову ж таки, в першу чергу, чи ми зможемо забезпечити рівний доступ до якісної освіти. Будемо розглядати яким чином планується вирішити дане питання».