ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
«Пером і словом битись треба» — цю настанову Григорія Сковороди намагається втілити в життя телерадіокомпанія «Бриз», яка підпорядкована Військово-Морським Силам України. До речі, єдина телерадіокомпанія Криму, яка на 100% україномовна. Цікаво, що ні мовні, ні фінансові труднощі не заважають «Бризу» бути успішним і затре́буваним. Перемогами та проблемами колег переймалися наші кореспонденти.
18 років у теле- й радіоефірі — головне досягнення цього унікального колективу. Цілодобове мовлення у FM-діапазоні, а також щоденні телевізійні програми — про життя українського флоту зокрема і українського війська загалом — усе це клопітка робота журналістів телерадіокомпанії.
Іван Чміль, головний редактор ТРК «Бриз»: «Ми висвітлюємо ті події, які торкаються мешканців всього регіону, тому що всі ми служимо і живемо тут. Тут живуть наші сім'ї, діти, наші рідні і близькі. І ми не можемо обходити стороною ті загально-політичні, загально суспільно цікаві події, які відбуваються тут на теренах Севастополя і Криму».
Колектив «Бризу» — це 35 працівників, половина з них — військовослужбовці. Відтворюючи інформаційну картину дня, вони намагаються не лише висвітлювати успіхи та досягнення українських військово-морських сил, але також вказувати на недоліки, радити й допомагати вирішувати проблеми.
Аліна Деак, заступник головного редактора ТРК «Бриз»: «На флоті багато проблемних питань, тому, що техніка, люди… Людський фактор завжди присутній, всюди присутній. Але при розумній роботі командира можна правильно організувати роботу, провести навчання, похід — все можна зробити».
Мова програм не головне, важливіший їх зміст, — констатує директор телерадіокомпанії. І зазначає — сучасне покоління кримчан досить добре розуміє українську. Головне, щоб інформація була цікавою і потрібною. Тож мовного тиску «Бриз» не відчуває. Принаймні тепер.
Іван Чміль, головний редактор ТРК «Бриз»: «Відчували колись, і дуже сильний, особливо на початку створення телерадіокомпанії. Тут і пікети стояли і розповідали, що треба нас закрити…»
Якщо телевізійний формат «Бризу» — це насамперед новини, то радіопрограми — це також популяризація української історії, культури і музики.
Новітні технології дозволили «Бризу» значно розширити свою аудиторію. Телевізійні програми на сайті телеканалу тепер переглядають користувачі інтернету в усьому світі. «Це — і Північна Америка, і Канада, і практично вся Європа, і Росія. Доречі достатньо багато дивляться люди в Росії. Навіть в Китаї дивляться, в Йорданії» — Іван Чміль, головний редактор ТРК «Бриз».
Та для того, щоб успішно виконувати свою роботу, працівникам «Бризу» щодня доводиться долати багато труднощів. Починаючи від того, що в приміщенні телерадіокомпанії немає ні опалення, ні каналізації. І навіть телевізійний суфлер для студії, в якій записують новини, — недосяжна розкіш. Однак це не заважає морським телевізійникам впевнено тримати свою частку інформаційного простору.
Принаймні на запитання про боротьбу конкурентами керівники телерадіокомпанії впевнено відповідають: «А ми з ними не боремося, ми стараємося бути кращими, тому ми — кращі».