ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Підсумки року Богородчанського реєстрового козацтва
Категорія: Суспільство
Патріотизм та духовність — це головні складники ідеології Українського реєстрового козацтва. Майже півтори тисячі козаків та берегинь Прикарпаття сповідують ці принципи та успішно втілюють їх у життя. Члени цієї поважної громадської організації — часті гості у навчальних закладах, виробничих колективах, селах та містах області, де читають лекції з історії української державності та проводять різноманітні виховні заходи. Мають чим похвалитися і реєстровці Богородчанського району.
Богородчанському козацькому формуванню виповнився тільки один рік. А за плечима — багато добрих справ. Зокрема, подарували талановитій дівчинці з Гути скрипку, зорганізували козацький хор, планують збудувати в Маняві пам'ятник Івану Виговському. До речі, могила гетьмана — у Манявському скиті.
А про щоденну виховну роботу годі говорити. Нині на Богородчанщині — 150 активних реєстровців. Цими днями їхні ряди поповнили ще 30 хлопців та дівчат. Присягу приймали традиційно у Манявському скиті. Це було справжнє свято у Маняві. Навіть концерт організували в місцевій школі. Кажуть, що з кожним приїздом козаків село оживає.
«У мене є товариші в Калуші — потужні козаки. Вони якраз мене і підвели під це, мовляв, ходи до нас в Реєстрове козацтво — хороше товариство, — згадує Михайло Круль, отаман Богородчанського козацького товариства. — Дійсно, я перечитав статут — воно відповідає нашим реаліям, тому я вирішив піти в Реєстрове козацтво».
Торжеству в Маняві передувала велика козацька нарада в Івано-Франківську. Приїхали реєстрові отамани з Західної України.
«У нас дуже потужна всеукраїнська газета «Україна козацька», яку ми хочемо зробити окремою фінансовою структурою, — розповідає начальник штабу УРК Віталій Осика, — у зв'язку з тим, що проблеми, які вона піднімає, стосуються не тільки українського реєстрового козацтва, а й всього козацтва, яке існує не теренах нашої України. Ми хотіли б зібрати усіх наших керівників західних регіонів, дізнатися їхні думки з цього приводу».
Думали-радилися, як далі жити і зберегти рупор української ідеології — газету «Україна козацька». Всі погодилися, що попри фінансову скруту дадуть газеті подальше життя.