ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Віртуальні торги. Прикарпатським селянам запропонували продавати вирощену на городах продукцію через Інтернет. В селах вже активно вивчають попит заготівельних організацій та пропозиції людей. Потім всю інформацію занесуть до бази даних інтернет-ринку. Таким чином чиновники сподіваються відродити споживчу кооперацію на селі і збити ціни на продукти.
Своє життя без городу Святослав і Марія Дутки не уявляють. Земля, на якій вони вирощують овочі та фрукти в цьому році щедра.
Святослав Дутка, житель села Мостище: «От маю якесь яблуко, допустим, картоплю, що вродиться. Ви знаєте, аж шкода літом, восени яблука пропадають і нема куди їх збути. А десь їх можна переробити».
Цю проблему взяла під особистий контроль Івано-Франківська ОДА. Продавати продукцію чиновники пропонують селянам через… Інтернет.
Михайло Вишиванюк, голова Івано-Франківської облдержадміністрації: «Спочатку опитуємо селян, хто що має бажання продати і за якою ціною. Збираєм в загальну обласну базу, а потім через інтернет-програму говорим селянину про ціну. Якщо вас задовільняє, ми заберем у вас продукцію. Якшо не задовільняє — продавайте самі».
Мешканці невеличкого села Мостище таку ідею схвалюють. От тільки освоїти інтернет — не кожному під силу. Та й таке благо цивілізації у селах — поки що рідкість. Утім тут знайшли вихід із ситуації.
Галина Пукіш, Мостищенський сільський голова: «В кожній хаті нема інтернету. Але ми вирішили — люди, які будуть мати продукцію, будуть звертатись в сільську раду, а ми будем давати відповіді: які ціни, хто приймає».
Аналогічну анкету повинні заповнити оптові бази і переробні підприємства. Головне завдання такого проекту, кажуть чиновники — відродити кооперацію на селі. Саме ці організації колись займалися продажем і збутом с/г продукції. Сьогодні навіть приміщень, де зберігались овочі та фрукти в області майже не залишилося.
Федір Вовк, заступник голови Калуської РДА: «І саме головне що там мали би бути обладнані холодильні камери, аби ця продукція могла довше зберігатится. Будем шукати такі організації, які могли б зразу закупити цю продукцію і з людьми розрахуватися грішми».
В області вже створили понад півсотні кооперативів, які будуть займатися вивезенням продукції від господаря до покупця. Без посередників. Таким чином влада сподівається знизити зростання цін на основні продукти.