ОТБ «Галичина» цілодобово в ефірі на 26-му телевізійному каналі. Телесигнал охоплює Галицький, Тисменицький, Тлумацький, Богородчанський райони та м. Яремче(25ТВК). Частково покриті Калуський, Коломийський, Рогатинський, Надвірнянський, Верховинський(33ТВК) та Городенківський райони...
Свято для лісорубів влаштували в Івано-Франківську. У самому центрі міста представники цієї нелегкої професії змагалися у різноманітних конкурсах. Яскраве видовище чимало івано-франківців побачили вперше, адже досі подібні змагання відбувалися лише у лісових господарствах краю.
У центрі Івано-Франківська незвично пахне деревиною і летять тріски. Так вправні лісоруби Прикарпаття виборюють перемогу. Розкряжування стовбура, відокремлення сучків від дерева — все це етапи конкурсів. За вправністю учасників стежать професійні судді.
Юрій Голіней, суддя: «Ми рахуємо швидкість на час. Потім кут зрізу, потім — заріз-недоріз. Це все складається в таблицю і по формулі вираховується кількість балів за одну вправу. І за результатом хто набере найбільше балів визначається переможець».
У конкурсі беруть участь лише шестеро лісорубів Прикарпаття. Микола — один із найдосвідченіших. Вальником лісу працює уже більше 15-ти років. За цей час чоловік зрубав не одну тисячу дерев. Каже, основне в цій роботі — не поспішати і бути обережним.
Микола, лісоруб: «Першим ділом — то техніка безпеки, за бензопилою обхід зробити повністю. І, перехрестився, «Отче наш…» — і до роботи».
Ярослав Ріпий — теж працює з деревом. Але участь у конкурсі не бере. Він — професійний скульптор по дереву. За допомогою бензопили творить різноманітні шедеври.
Лісоруби, а точніше, вальники лісу — одна з найдавніших професій у світі. Сьогодні вона не надто популярна, утім потрібна, кажуть організатори свята. На конкурс запросили досвідчених лісорубів Прикарпаття, аби ще більше удосконалити їхню майстерність.
Тамара Луценко, організатор свята лісорубів: «Умови — це 2–3 роки досвіду роботи. Звичайно, що це мають бути професійні люди. Ті, які цим займаються, які це вміють робити і це практикують».
Професійні конкурси лісорубів переплелися на святі із танцями, музикою та забавами для глядачів. Такий захід відбувається в Івано-Франківську вперше, але організатори планують зробити його щорічним.